Bebek Odası Nasıl Düzenlenmeli?

   Bebek odası düzenlerken ihtiyaçlar ile orantılı olarak yerleştirme ve düzenleme yapmanız en doğrusu olacaktır. Fazla kalabalık eşyadan kaçınınız. İhtiyacınız kadar eşya, mobilya ve aksesuar almanız yeterli olacaktır. Eşyaları, perdeleri seçerken fazla karışık olmayan sade modelleri seçmeniz en doğrusudur. Perdelerinizi mobilyalarınız ile uyumlu şekilde seçerseniz daha şık bir odaya sahip olmuş olursunuz. Halı seçiminizde anti bakteriyel ve kıl, tüy çıkarmayan halıları tercih etmeniz en iyisi olacaktır.

bebek-odasi-nasil-duzenlenmeli-5

Bebek odalarında çok fazla oyuncak, kıyafet, kitap, küçük malzemeler, temizlik malzemeleri gibi birçok farklı malzeme ve eşya bulunmaktadır. Bunların düzenlenmesi de bir o kadar önem taşımaktadır. Aradığınız her şeyi rahatlıkla bulmak istiyorsanız belli bir düzen ve tertip içinde olmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bebek odaları için öncelikle bir tane oyuncak sepeti almanız iyi olacaktır.

bebek-odasi-nasil-duzenlenmeli-4

Bebeğiniz uyuduğunda veya oynamak istemediğinde hızlıca oyuncakları toplayıp, belli bir alana koymanız için oyuncak sepetleri işinize yarayacaktır. Aynı zamanda birlikte vakit geçirebileceğiniz alanlar yaratmanız en doğrusu olacaktır. Bebeğinizin ihtiyaçlarına göre odasını düzenleyiniz. Çok fazla kalabalık ve boğucu eşyalardan uzak durunuz.

bebek-odasi-nasil-duzenlenmeli-3

Bebek odası yapacağınız zaman duvar kağıtları her zaman için kullanışlı olmaya bilir. Özellikle de desenli duvar kağıtları hem odayı boğacak hem de göz yorucu olacaktır. Bunun için sade modelleri tercih etmelisiniz. Duvarlara farklı konsept uygulayabilirsiniz. Bebeğinizin isimin baş harfini farklı materyaller kullanarak duvara işleyebilirsiniz.  Veya direk ismini yazarak duvarları renklendirebilirsiniz. Keçeleri kullanarak güzel duvar ve tavan aksesuar ve dekoratif parçalar elde edebilirsiniz.

bebek-odasi-nasil-duzenlenmeli-2

Bebek odası düzenleme fikirleri sizinde işinize yarayacaktır. Önemli olan düzenli ve kullanışlı bir oda tasarlamaktır. Cinsiyeti ne olursa olsun bebek odaları evlerimizin en şık ve cıvıl cıvıl olan bölümü olmaya devam etmektedir.

bebek-odasi-nasil-duzenlenmeli-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ