Canım Anne

Bebeklerde Güneş Yanıklarını Engellemek İçin Yöntemler

Bebeklerde Güneş Yanıklarını Engellemek İçin Yöntemler

Bebeklerde Güneş Yanıklarını Engellemek İçin Yöntemler

Bebekleri cildi yetişkinlere göre daha narin ve incedir. Bundan dolayı güneş ışığından çok daha fazla etkilenmektedir. Açık tenli bebekler koyu tenli bebeklere göre güneş ışığından daha çok etkilenmektedir. Güneş yanığını oluşmadan önlemek ve bebeğinizin sağlığını korumak için birkaç öneriyi dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Güneş yanıklarını önlemek için öneriler

bebeklerde-gunes-yaniklarini-engellemek-icin-yontemler

  • 6 aydan küçük olan bebeklerinizi doğrudan veya dolaylı direk güneş ışığından sakınınız. Özellikle de sabah 11 akşam 3 arası bebeğinizi kesinlikle dışarıya çıkarmayınız. Bu saatler güneş ışınlarının en dik açıyla geldiği vakitler olduğu için daha zararlıdır.
  • Bebeklerinizi dışarıya çıkardığınızda olabildiğince gölgede tutmaya özen gösteriniz. Plaj şemsiyesi, ağaç gölgesi gibi alanlar onlar için daha sağlıklı olacaktır. Ancak bu gölge alanlarında UVR ışınlarının sadece %50’sini koruduğunu unutmamalısınız.

bebeklerde-gunes-yaniklarini-engellemek-icin-yontemler

  • Bebeklerinize uygun güneş kremlerini, giysilerden açığa çıkmış bölgelere uygulayabilirsiniz. Boyun, sırt, eller, ayakların üst kısmı gibi açıkta kalan her yer için uygulayarak güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz.
  • Güneş kremi ile koruma yapacağınız zaman bu işlemi evden çıkmadan 15-20 dakika önceden yapınız. Birçok güneş kremi suya dayanıklı değildir. Bundan dolayı bebeğinizi suya soktuktan sonra mutlaka 1,1.5 saat sonra güneş kremini yeniden uygulayınız. Aksi halde suya giren bebeğinizin koruması azaldığı için güneş ışınlarından dolayı yanma meydana gelme olasılığı artacaktır.

bebeklerde-gunes-yaniklarini-engellemek-icin-yontemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi