Canım Anne

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bebeklerin cildi ve saçları yetişkinlere göre elbette ki daha narin ve yumuşaktır. Bu yüzden bebeklerin kişisel bakımlarını yaparken kullandığınız ürünler, taraklar, uyguladığınız yöntemler oldukça önemlidir. Bebeğinizin narin cildiniz, saçlarını incitmeden doğru bir bakım yapmalısınız.

Pek çok annenin düştüğü hatalardan biri bebeğin saçları kısa iken, az olduğu zaman saçlarını taramamaktır. Bu oldukça yanlıştır. Bebeğinizin saçları az ve kısa olsa dahi mutlaka düzenli olarak bebeklere uygun tarakları ve bakım ürünlerini kullanarak taramalısınız. Saçları taramak ile hava alan saçlar rahatlayacaktır.

Bebeklerde saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

  • Bebeğiniz için tarak seçeceğiniz zaman ilk dikkat etmeniz gereken nokta fırçanın sert kıllı olmamasıdır. Sert kıllı fırçalar bebeğinizin canını acıtabilir.
  • Eğer fırça yerine normal tarak kullanacaksanız dişleri kısa olanlardan tercih ediniz.
  • Bebeğinizin saçı gür ve kıvırcık taranması zor bir saçsa eğer fırça yerine tarak kullanmanız daha doğru bir hareket olacaktır.
  • Bebeğinizin saçını tararken dip kısmından başlayarak uç kısmına doğru yapmalısınız.
  • Bebeğinizin saçını tararken sert hareketlerden kaçınmalı, nazik ve yavaş olmalısınız.
  • Küçük yaşlardaki bebeklerde görülen konak sorunu için bebeğinizi en geç haftada 2 kere şampuanla yıkayınız. İyi durulandığından emin olunuz. İsteğe bağlı olarak bakım kremi veya bebek yağı kullanarak bebeğinizin saçını nazikçe tarayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ