Canım Anne

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bebeklerin cildi ve saçları yetişkinlere göre elbette ki daha narin ve yumuşaktır. Bu yüzden bebeklerin kişisel bakımlarını yaparken kullandığınız ürünler, taraklar, uyguladığınız yöntemler oldukça önemlidir. Bebeğinizin narin cildiniz, saçlarını incitmeden doğru bir bakım yapmalısınız.

Pek çok annenin düştüğü hatalardan biri bebeğin saçları kısa iken, az olduğu zaman saçlarını taramamaktır. Bu oldukça yanlıştır. Bebeğinizin saçları az ve kısa olsa dahi mutlaka düzenli olarak bebeklere uygun tarakları ve bakım ürünlerini kullanarak taramalısınız. Saçları taramak ile hava alan saçlar rahatlayacaktır.

Bebeklerde saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

  • Bebeğiniz için tarak seçeceğiniz zaman ilk dikkat etmeniz gereken nokta fırçanın sert kıllı olmamasıdır. Sert kıllı fırçalar bebeğinizin canını acıtabilir.
  • Eğer fırça yerine normal tarak kullanacaksanız dişleri kısa olanlardan tercih ediniz.
  • Bebeğinizin saçı gür ve kıvırcık taranması zor bir saçsa eğer fırça yerine tarak kullanmanız daha doğru bir hareket olacaktır.
  • Bebeğinizin saçını tararken dip kısmından başlayarak uç kısmına doğru yapmalısınız.
  • Bebeğinizin saçını tararken sert hareketlerden kaçınmalı, nazik ve yavaş olmalısınız.
  • Küçük yaşlardaki bebeklerde görülen konak sorunu için bebeğinizi en geç haftada 2 kere şampuanla yıkayınız. İyi durulandığından emin olunuz. İsteğe bağlı olarak bakım kremi veya bebek yağı kullanarak bebeğinizin saçını nazikçe tarayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi