Unutkanlığın Çaresi Olan 6 Öneri

Unutkanlığın Çaresi Olan 6 Öneri

Unutkanlığın Çaresi Olan 6 Öneri

Unutkanlık genellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıksa da günlük hayatımızda önemli veya önemsiz pek çok işimizi unutuyoruz. Unutkanlığı azaltmak için birkaç öneriye dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bunun için sizlere unutkanlığın çaresi olan önerileri sunacağız. Bu önerilere dikkat ederek unutkanlığınıza çare bulabilirsiniz.

unutkanligin-caresi-olan-6-oneri

  • Düzenli olarak her gün içilen bir fincan kahve hafıza gelişimine katkı sağlayarak unutkanlık sorununu azaltmaktadır. Ancak fazla kahve içmek kalpte çarpıntıya bir takım sorunlara neden olacağından günde 1 fincan kahve bunun için yeterli olacaktır.
  • Mevsimine uygun meyve ve sebze tüketiniz. Sağlıklı, düzenli ve yeterli şekilde beslenme hafızayı olumlu etkileyerek unutkanlık sorununu azaltır. Beyin sağlığınızın yerinde olması için gerekli vitamin ve mineralleri almanız gereklidir. Aynı zamanda ceviz gibi beyin sağlığını destekleyen kuruyemişleri tüketebilirsiniz.

unutkanligin-caresi-olan-6-oneri

  • Bilgisayar, telefon veya gazete yardımı ile beyin jimnastiği yapabileceğiniz bulmacalar çözün. Bu beyninizi çalışmasına yardımcı olarak aktif halde tutar ve hafızanızı güçlendirerek unutkanlık sorunun önüne geçmenize fayda sağlar.
  • Düzenli ve yeterli şekilde uyumaya özen gösteriniz. Uyku ve hafıza ilişkilidir. İyi bir hafıza ve beyin sağlığı için düzenli ve yeterli uyku önemlidir.
  • Kitap okumak hafızayı güçlendiren en önemli etkenlerden biridir. Kazanacağınız kitap okuma alışkanlığı sayesinde hafızanızı her daim dinç tutabilirsiniz.
  • Gülümsemek hafızanın güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

unutkanligin-caresi-olan-6-oneri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ