Bebeklerin Zekasını Geliştirici Oyunlar

Bebeklerin Zekasını Geliştirici Oyunlar

Bebeklerin zekasını geliştirici oyunlar nelerdir sorusuna cevap arayanlar için yazımızda yer vermeye çalıştık çocuk gelişiminde annelerin en çok dikkat ettikleri televizyon izleniminden uzak tutmaya çalışılmasıdır. Belirli bi yaş grubuna gelene kadar bebeklerde televizyon izlenimi olmalıdır. Bebek gelişiminde ay ay değişim gözlendikçe daha çok konuşmaya yönelik ilgiyle başlayarak her ay içerisinde farklı alanlara yöneldikçe sesler, dokunuşlar cisimlere dokunma istekleri onların heyecanlı hareketleriyle öğrenerek keşfederek gelişimlerin de iletişimle büyük rol oynamaktadır.

Annelerin bebeklerde zaman ayrımı çok önemlidir. Çalışan annelerin biraz zaman sorunu yaşadıkları için burada büyük annelere çok rol düşmektedir. Bebekler ilk olarak kendileri keşfetmektedirler büyükler bilirler bebekler parmaklarıyla oynamaya başladığında onların akıllarının başına gelmeye başladığını söylemektedirler. Bir gülümsemek güzel sözler söyleyerek vereceğimiz ilgi onların gelişiminde oldukça etkilidir. Özellikle banyo yapımı sonrasında masajlar bebeklerin gelişiminde en etkili iletişim olmaktadır.

Bebeklerin Zekasını Geliştirici Oyunlar

Oyuncaklar çocukların vazgeçilmezleri arasındadır.  Çocukların zihinsel gelişimin, paylaşma duygusunu artıran oyuncaklar çocukların zevkine sunuluyor. Çocukların renkli dünyasına yeni farklar katarak gelişmelerinde önemli yer alıyorlar. Maketler, akıl küpleri her geçen gün artarak vitrinlerde yerlerini almaya devam ediyorlar. Oyuncaklar çocukların eğitim ve gelecekteki kariyerleri açısından önemli yer teşkil etmektedir. Çocukların oynadığı izlediği şeylerin farkına varması adeta geleceklerini şekillendiriyor. Bu yüzdende el becerilerini ve üretkenliklerini güçlendiriyor. Ebeveynler oyuncak seçimlerinde oldukça hassas olarak hem kaliteli hemde zeka açısından gelişimini sağlayacak oyuncakları tercih etmektedirler.

Bebek gelişimi, oyuncaklar, bebek zekası  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ