Bebeksi Bir Cilde Sahip Olmanın 5 Püf Noktası

Bebeksi Bir Cilde Sahip Olmanın 5 Püf Noktası

En değerli giysimiz elbette ki cildimizdir. Bu yüzden yaz kış pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olmak için gerekli bakımı yapmalısınız. Yazın deniz, güneş, açık hava üçlüsü eğer doğru şekilde cilt bakımı yapmazsanız cildinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Kışın ise havaların soğuması, sert rüzgar gibi faktörler yeterince nemlendirilmeyen ve beslenmeyen cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Doğru bir cilt bakımı ile yaz kış bebeksi ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. Yaz kış bebeksi bir cilde sahip olmanın püf noktaları arasından bazıları şunlardır;

bebeksi-bir-cilde-sahip-olmanin-5-puf-noktasi

  • Yaz günlerinde dik olarak gelen güneş cildinizde lekelerin ve çillerin oluşmasına davetiye hazırlamaktadır. Bunun için özellikle de öğlen saatlerinde dışarı çıkacaksanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.
  • Cildinizin hava almaya ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildinizin hava almasını sağlamalısınız. Bunun içinde aşırı kapatıcı ve fondöten kullanmayınız.

bebeksi-bir-cilde-sahip-olmanin-5-puf-noktasi

  • Kış aylarında aldığınız cilt bakım ürünlerinin nemlendirici özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında aldığınız cilt bakım ürünlerinin ise su bazlı olmasına özen gösteriniz.
  • Cilt temizliğinize yaz kış dikkat ediniz. Cilt tipinize uygun temizleme jelleri, toniklerini veya köpüklerini kullanarak etkili ve doğru bir şekilde temizleyiniz. Asla cildinizde makyajla uyumayınız. Cildinizin temizliğine dikkat etmezseniz sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlamış olursunuz.
  • Buhar banyosu yapınız.

bebeksi-bir-cilde-sahip-olmanin-5-puf-noktasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ