Beslenme Çantası İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Beslenme Çantası İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Beslenme Çantası İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Okul dönemindeki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini desteklemek için doğru ve sağlıklı beslenmeleri gerekmektedir. Bunun içinde hazır gıdalardan, paketlenmiş ürünlerden kaçınılmalı, olabildiğince doğal beslenmelidirler. Çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişimini doğru şekilde devam ettirmesi için ilk olarak güne sağlam ve sağlıklı bir kahvaltıyla başlamasını sağlayınız. Ardından ise sağlıklı atıştırmalıkların yer aldığı bir beslenme çantası hazırlayınız. Sağlıklı beslenme atıştırmalıkları için önerileri ise aşağıda yer almaktadır. Buradan hareketle sağlıklı ve doğru bir beslenme çantası hazırlayabilirsiniz.

Beslenme Çantası İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

  • Meyve: Beslenme çantasının olmazsa olmazı meyvelerdir. Özellikle de muz, mürdüm eriği, mandalina gibi bıçakla kesmeye gerek duyulmayan meyveleri tercih edebilirsiniz.
  • Çiğ badem: İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde çocuğunuzun vücut ve zihnini tüm gün zinde tutar.
  • Ayran: Hem sağlık açısından faydalı olan, hem kolay taşınabilen hem de tok tutan ayran beslenme çantalarında olması gereken besinlerin başında gelmektedir.
  • Su: En az yarım litrelik su şişesi beslenme çantalarının olmazsa olmazıdır. Ancak beslenme çantasına koyduğunuz suyu plastik şişede değil cam şişede koyarsanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Galeta: Okulda ders saati aralarında çocuğunuzun yorgunluğunu atması için beslenme çantasına galeta koyabilirsiniz.
  • Beslenme çantasında olmaması gereken besinler ise şunlardır; Çikolata, börek, cips, asitli içecekler, beyaz ekmek ve bisküvi bulunmamalıdır.

Beslenme Çantası İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ