Beslenme Çantası Önerileri

Beslenme Çantası Önerileri

Çocuklarınızı okulda ve okul dışında eğer sağlıksız yiyeceklerden uzak tutmayı istiyorsanız eğer bunun bir yolu elbette ki vardır. Çocuklarınız için lezzetli ve farklı beslenme çantaları hazırlarsanız eğer kesinlikle dışarıdan yeme istekleri olmayacaklardır. Böylelikle de sağlıklı beslenmiş olacaklardır. Sizler için sağlıklı ve lezzetli beslenme çantası önerileri bulup, bir araya getirdik.

Çocukların daha dengeli ve düzenli beslenmesi için beslenme çantalarına koyulan gıdaların doğru seçilmesi, mineral ve vitamin açısından besleyici içerikli olması oldukça önemlidir. Şimdi sizler için birkaç beslenme çantası önerisi paylaşacağız.

 

 

 

Beslenme Çantası Önerisi: Cam kasede neşeli yoğurt. Bunun için yoğurdu hazır almak yerine evde kendiniz mayalayabilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı olacaktır. Ardından bir kase yoğurdun içerisine biraz badem ve dilimlenmiş şeftali ekleyebilirsiniz. Veya çilek de çok lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Beslenme Çantası Önerisi: Mini sandviç. Bunun için ise sandviç ekmeğinin arasına peynir, domates, ceviz, marul koyarak oldukça lezzetli bir ara öğün elde edebilirsiniz. Ayrıca bunun yanına kuru kayısı ve kuru incir koyabilirsiniz.

: Ekmek arası kuru köfte. Evde kendinizin yapmış olduğunuz lezzetli iki adet köfte ile domates, marul ekleyerek lezzetli ve besleyici bir öğün elde edebilirsiniz.

Beslenme Çantası Önerisi: Ara öğünler için tercih edebileceğiniz bir liste olabilir. Bunun için ise kuru yemişler ve mevsim meyvelerinden koyabilirsiniz. Oldukça sağlıklı ve besleyici olacaktır.

Çocuklarınızın daha dengeli ev düzgün beslenmesini istiyorsanız mutlaka dışarıdan alınan hazır ürünlerden kaçınmalısınız. Bunun içinde çocuklarınızın seveceği menüler ve beslenme çantaları hazırlayarak onların daha sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle de gelişim çağında olan çocuklar için hazır gıdalar oldukça zararlıdır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ