Beyaz Kıyafetleri Bembeyaz Yapacak Temizleme Önerileri

Beyaz kıyafetleri yıkarken daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü beyaz kıyafetlerin rengini bembeyaz korumadığınız takdirde kirli gibi görünecektir. 

Beyaz renkli kıyafetlerin temizliği daha zordur. Renkli kıyafetlerde leke ve kirleri çıkarmak daha kolayken beyaz kıyafetlerde rengin belirginliğinden dolayı temizlemek daha zordur. Kıyafetlerimizi yıkarken sürekli renkli ve beyazları ayrı ayrı yıkarız. Bunun nedeni renkli kıyafetlerin verdiği boyanın beyaz kıyafetlere geçmesi ve rengi bozmasıdır. Beyaz bir kıyafet üzerinde oluşan lekeler daha göze çarpar. Ayrıca beyaz kıyafetler bembeyaz bir görünümde değil ise kötü bir görüntü ortaya çıkar. Kıyafetlerimizin bembeyaz ve ilk günkü gibi görünmesi için temizleme önerilerini sizler için derledik.

Beyaz Kıyafetleri Bembeyaz Yapacak Temizleme Önerileri

  • Beyaz kıyafetlerinizi geniş bir leğen içerisine koyun. Daha sonra üzerine dökeceğiniz suyun içerisine karbonat ekleyin. Karbonat leke ve kirlerin derinlemesine temizlenmesini sağlayacaktır. İsterseniz çamaşır makinesinin deterjan gözüne de karbonat ekleyip beyaz kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi beyaz tül ve perdelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Aspirin hapı da beyazları temizlemek için oldukça etkilidir. Makinenin deterjan gözüne 2-3 tane atıp beyaz kıyafetlerinizi temizleyebilirsiniz.
  • Beyaz sirke temizlikte oldukça fazla kullanılıyor. Beyaz kıyafetleri ve perdeleri bembeyaz yapmak için beyaz sirke-limon karışımını kullanabilirsiniz. Beyaz sirke ve limonu karıştırıp çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne ekleyip kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz.
  • Bulaşık makinesi parlatıcısı ev temizliğinde birçok alanda etki gösteren bir temizlik ürünüdür. Lekesi çıkmayan beyaz kıyafetlerinizi deterjanlı ve bulaşık makinesi parlatıcısı eklediğiniz suda bekletin. Tüm lekeler çıkacak ve bembeyaz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ