Binbir Çeşit Örgü

Binbir Çeşit Örgü

Teknoloji geliştikçe örgü örnekleri  insanların birbirleriyle paylaşmasıyla arttıkça artmıştır. Bu yüzden çok fazla çeşit bulunmaktadır bu konuyla ilgisi olan bayanların rahatlıkla bulabileceği el yeteneği ve ilgisi olan bayanların rahatlıkla istediği şeyleri çıkarabilirler. İlk örgü fırsatınızı boyunluktan yana seçebilirsiniz. Oğlunuza eşinize ya da sevdiğiniz bir insana kolaylıkla örerek masraflarınızdan biraz da olsa kurtulmuş olursunuz.

 örgü örnekleri;  balık sırtı örgü, bambu, çift pirinç, haroşa, hasır örgü, burgu örgü, olarak daha çeşitlendirebiliriz. Baklava örneği 6 ilmik ters örgü yapılır 8 ilmik düz örgü yapılır. Bu şekilde ilk sıra bitirilir örgünün ters yüzünde 6 ilmik ters örgü yapılan ilmikler düz olarak örülür. 6 ilmiğin 3 ilmiği sağ tarafa çaprazlanır. 3 ilmik sağa kaydırırken 1 ilmikte iç tarafa alınır diğer 3 ilmikte sol tarafa çaprazlanır bu şekilde ara ilmikler içe doğru kaydırılarak tepede 3 er ilmikler yan yana gelene kadar kapatılır. Tekrar tekrar 6,lmik ters örgü yapılır ve baklava örneğimiz olmuş olur baklava deseniyle kendinize şık bir kazak bebeğinize de güzel bir yelek örebilirsiniz. Lastik örgü yapımında ise baktığınızda zor gibi görünse de aslında oldukça basit ve eğlenceli yapımı olan bu örgü modeli öncellikle 2 ilmik düz örgümüzü yaparak başlamalısınız. İpi şişin arkasına gelecek şekilde alarak şişi kendimize doğru olan tarafa doğru batırılır. Daha sonra ipinizi arkadan dolayarak ipi kendinize doğru çevirerek ilmiği diğer şişe alınır diğer bir işlem ise ilmik 2 ters örgü yapınız ve ipliği kendinize doğru çeviriniz bu şekilde devam ederek pratik yaparak hızlanabilirsiniz. Lastik örgü yapımıyla battaniye, kendinize kış aylarında beğenerek giyebileceğiniz kazaklar dolabınıza renk katabilir.

Örgü örneklerini öğrenerek evinizin oturma odasını ve odalarını kırlent örgüleri örerek güzelleştirebilirsiniz. Veya çok güzel bir hediye seçeneği olabilir. eşinize atkı çocuklarınıza yelek sevdiklerinize onları mutlu edecek istediğiniz şeyleri rahatlıkla ve uygun bir maliyetle örebilirsiniz. Kullanımı oldukça rahat ve istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Çeşitli ürün seçeneklerini zevk ve tercih doğrultusunda yorumlayıp kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ