Birbirinden Sevimli Kendin Yap Yastıklar

Kendin yap projelerine olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Evlerimizde de el emeği ile yapılmış ürünler, aksesuarlar ve dekoratif parçalar giderek artmaktadır. El emeğine verilen değerin artması ile beraber de yeni modeller ortaya çıkmıştır.

blank

Elbette ki el emeği ile yapılan çalışmalar, parçalar hazır alınan parçalardan çok daha fazla değerlidir. Bu yüzden de evinize fark ve değer katarlar. El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Bu özellikleri bile sizinde eviniz için birkaç el emeği ile parça yapmaya teşvik etmeye yetecektir. Sizde evlerinizde kendi elleriniz ile yaptığınız birkaç dekoratif yastık olsun ister misiniz?

blank

Yastık modellerini değiştirerek evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. El emeği ile yapılan yastıklar yaparak salonlarınızda, yatak odalarınızda veya çocuk odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdi yapabileceğiniz birkaç modeli sizler için paylaşacağız.

Sizde eviniz için birkaç değişiklik yapmak istiyor ama mobilyalarınızı değiştirme şansını yakalayamıyor musunuz? O halde sizde birkaç dekoratif yastık yaparak evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

blank

Öncelikle işe yapacağınız modelin kalıbını çıkararak başlayabilirsiniz. Mesela elbise şekli bulunan bir kalıbın şeklini kesip yastığınız için uygulayabilirsiniz. Ardından elbise şekli verdiğiniz yastığınızı tülleri kurdeleler, boncuklar ile süsleyerek rahatlıkla evlerinizde dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

blank

Kelebek formunda yastıklar hiç de fena olmayacaktır. Öncelikle hangi boyutta yapacaksanız kalıbını çiziniz ve ardından bu kalıba göre istediğiniz renk bir kumaşı keserek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra üzerini boncuklar ve pullar yardımı ile süsleyebilirsiniz.

blank

Aynı şekilde elma formunda veya ayıcık formunda yastıklar da yapabilirsiniz. Burada önemli olan yapacağınız yastığın öncelikle kalıbını çizmek daha sonra işe başlamak olacaktır. Daha sonrasında ise daha şirin ve güzel görünmeleri için renkli kumaşlar, kurdele, tüller, boncuklar, pullar size yardımcı olacaktır.

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ