Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?

Güneydoğu Anadolu yöresinde özellikle Mardin ve Siirt yörelerinde yetişen bıttım otu veya bilinen adıyla menengiç bitkisinin yağından yapılan bıttım sabunu bitkisel özlü ürünler arasında farklı bir yere sahiptir. Bıttım sabunu saç dökülmesinde ve hatta kellik sorunlarında kullanılan ve tavsiye edilen doğal ürünlerin başında gelmektedir.

Bitkisiyle aynı ada sahip olan bıttım sabunu, yabani fıstık yani menengiç bitkisinden çıkarılan yağ ile hazırlanmaktadır. Son derece faydalı olan bu sabunun üretimi Ege ve Akdeniz bölgelerinde de yapılmaktadır. Endüstriyel kozmetik ürünleri yerine uzun zamandır doğal ürünleri tercih edenlerin yakından tanıdığı bıttım sabunu geleneksel şekilde üretilmektedir.

Sağlık ve güzellik açısından faydaları bilinen bu sabunun satışı da doğal ürünler satılan yerlerde, aktarlarda yapılmaktadır. Cilt ve saç bakımında oldukça olumlu etkileri olan bıttım sabununun faydaları saymakla bitmiyor sevgili hanımlar. Yabani fıstık yani menengiç bitkisinin yağında bulunan bileşenler vücudu mikroplardan arındırmak için yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bir sabun olması kullanım alanını genişletmektedir. Saç dökülmesi, kepek gibi en çok rastlanan sorunların çözümünde doğal bir tedavi imkanı sunmaktadır. Cilt temizliğinde de sürekli kullanıldığında mikrop öldürücü özelliğiyle ciltteki bakterileri temizler. Akne ve siyah noktalardan da cildi arındırıp daha parlak ve pürüzsüz bir tene sahip olunmasını sağlar.

Bıttım sabununun üretimi sadece doğal yollarla yapıldığından içinde herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Bu yüzden her cilt ve saç tipi için rahatlıkla kullanılabilecek ender ürünlerden biridir. Hoş kokusu, kullandıktan sonra cilde ve saça kazandırdığı yumuşaklık ve parlaklık herkesin deneyimlemesi gereken bir durum diye düşünüyoruz. Özellikle doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız en kısa zamanda bıttım sabunu ile tanışmanızı öneriyoruz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ