Eski Kazaklardan Aksesuar Yapımı

Eski Kazaklardan Aksesuar Yapımı

Eskiyen kıyafetleri atmayıp değerlendirerek başka aksesuarlara dönüştürebileceğimizi zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Mevsimin kış olmasından yola çıkarak sizlere soğuk havalarda keyifle kullanacağınız birkaç aksesuar yapımı göstermek istiyoruz.

Evet hanımlar, uzun yıllar giydiğiniz ama atmaya bir türlü kıyamadığınız eski kazaklarınızı dönüştürebileceğiniz fikirlerden bahsedelim dilerseniz. Bu dönüştürme işlemi için ihtiyacınız olanlar sizin ya da eşinizin eski bir kazağı, makas ve dikiş ipliği olacaktır. Eski kazağı düz bir zemine yayarak önce kollarını dikiş yerlerinden keserek başlayalım. Kazağın kolları yeni hayatında artık bacaklarınızı ısıtıyor olacak. Kolların kestiğiniz tarafını içeri doğru katlayarak dikmeniz yeni konçlarınızı hazırladığınız anlamına da geliyor. Botlarınızın içine, taytlarınızın üzerine giyebileceğiniz konçların daha önce eski kazağınızın kolları olduğunu siz söylemediğiniz sürece kimse anlamayacaktır emin olun.

Kazağınızın kolları konca dönüştükten sonra kalan beden kısmını koltuk altları hizasından düz bir şekilde kesiyoruz. Kestiğimiz parçayı yine içeri doğru kıvırarak dikiyoruz. Bu parçayı iki şekilde kullanmanız mümkün olacaktır. İsterseniz son yıllarda çok revaçta olan bir boyunluk olarak kullanabilir, isterseniz alt kısmına lastik geçirerek kızınıza etek yapabilirsiniz. Hatta düz bir elbisenin basen kısmına giyerek kemer gibi kullanıp elbisenizi değiştirebilir, farklı bir görünüme dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Eski kazağınızdan hala elinizde kalan üst parçaları da düzgünce kesip kendinize veya kızınıza saç bandı yapabilirsiniz hanımlar. Saç bandı yapmak için iki tane kalın şerit keserek yanlarını içine kıvırıp dikmeniz ve uçlarını birleştirmeniz yeterli olacaktır. Eski kazağınızdan hazırladığınız aksesuarların hepsini aynı anda kullanabileceğiniz gibi tek tek de kullanarak kıyafetlerinizi renklendirebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ