Boncuk Yatak Odası Takımı Nasıl Yapılır

Boncuk Yatak Odası Takımı Nasıl Yapılır

Boncuklu yatak odası takımı nasıl yapılır harika bir model olan dantel takımını video anlatımını izleyerek kolaylıkla uygulaya bilirsiniz. Yapılışı detaylı anlatımı ile siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Gelin çeyizlerinin gözdesi olacak ve çeyizlere yakışacak bir modeldir. İstenirse baklava dilimi şeklinde de yapılarak tepsi örtüsü ve sehpa örtüsü olarak kullanılabilir

Yeni öğrenecek arkadaşlarımız için video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni güzel dantel örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Boncuk Yatak Odası Takımı Nasıl Yapılır

Malzemeler: kararmayan kum boncuk
Kararmayan boru boncuk
Ve ortası için parlak taş
50 numara naylon dantel ipi veya tercihe göre misina ipi
Makas
Boncuk iğnesi
Çakmak

Yapılışı: yatak odası takimi olarak yuvarlak parçalar halinde hazırlanan peçetelerimiz motif motif yapılarak ve birleştirilerek hazırlanıyor.

Yapımında naylon dantel ipi kullanmayı tercih edilebilir. Misina ipi ile deneyimledim ve yapımı oyalayıcı ve ipe göre zor oluyor bu yüzden ip ile çalışmayı tercih ettim.

Motiflerimizi oluştururken 12 kum boncuk ipimize diziyoruz ve ilk boncuğun içinden iğne ipliğimizi geçirerek yuvarlak halka oluşturuyoruz.

Bir sonraki sırada boru boncuk araya 5 adet kum boncuk ve boru boncuk dizerek yuvarlak olarak dizdiğimiz kum boncukların içinden geçirerek motiflerimizin ortasını oluşturuyoruz.

Sıralarımızda ki boncuk sayılarını tek sayı olarak oluşturuyoruz. Ortayı yuvarlak olarak şekillendiriyoruz ve bir üst sırada 7 kum boncuk sonraki sırada 9 kum boncuk ve bir sonraki sırada 11 kum boncuk olarak çalışıyoruz son sırada yine ortadaki gibi boru boncuk ve kum boncukları kullanarak motifi tamamlıyoruz. Ortasına isteğe göre yarım dikilebilecek parlak taslardan dikebilirsiniz. Kolay gelsin.

Tığ işi, dantel yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Boncuk Yatak Odası Takımı Nasıl Yapılır VİDEO ANLATIM

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel boncuk oyası takımı için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ