Botox Hangi Bölgelere Yapılır Ve Riskleri Nelerdir?

Botox Hangi Bölgelere Yapılır Ve Riskleri Nelerdir?

Botox daha çok estetik amaçlı kullanılan, botox ilacının bir iğne yardımı ile deri altına enjekte edilmesi işlemidir. Botoks denildiğinde akla ilk gelen kırışıklık giderme olsa da aslında bazı sağlık problemlerinde de botoks kullanılır. Botoks hangi bölgelere yapılır ve riskleri nelerdir soruları genelde kişileri hem merak ettirip hem de ciddi boyutta strese sokan durumlar olsa da tercih etmede en başlarda olan teknik hizmettir. Kaş arasında özellikle kaşlarını fazla çatan kişilerde çizgi oluşumları artar ve görüntü hoş olmamaya başlar. Bu bölgeye yapılan botoks 3 aya kadar etkili olur. Gözlerin etrafında yaşla birlikte oluşan çizgiler de rahatsızlık verebilir. Ve kadınlarda en çok tercih edilen üst dudak üzerindeki kırışıklıklardaki botoks diğerlerine göre daha kalıcıdır.

 

Hangi Sağlık Problemlerinde Etkilidir

Özellikle migren ağrısı çekenler botoks tedavisine başvururlar. Şiddetli baş ağrıları ve mide bulantıları sıkıntıları yaşatan migren ense bölümünden botoks yapılarak tedavi edilir. Yaklaşık 6 aya kadar etkisiyle rahat etmek mümkündür. Çok fazla terleyen kişiler içinde botoks uygulaması etkili bir yöntemdir. El, ayak ve koltukaltı bölgelerine uygulanan botoks sayesinde terleme durumu ortadan kalkmaktadır.

Botoks hangi bölgelere yapılır ve riskleri nelerdir soru ve cevapları devamlı kafa kurcalayıcı, yer yer endişe yaratıcı durum olabilmektedir. Botoks doğru şekilde uygulandığı takdirde hiçbir riski yoktur. Ancak yanlış uygulamalarda çeşitli yan etkiler yaşanabilir. Ki özellikle göz bölgesi yakınları işlemlerinde kızarmalar, şişmeler, göz kapağının aşağı doğru çekilmesi hatta hatta şaşılık gibi durumlarla bile karşılaşılabilir.

Botoks 18 ila 65 yaş arası herkeste uygulanabilen bir tedavidir. Gebe ve emzirenler için tavsiye edilmez. Botoks hangi bölgelere yapılır ve riskleri nelerdir etki süresi ne kadar sürer acı var mıdır yüzde doğal olmayan ifade olabilir mi? sorular sorular hiç bitmese de botoks günümüzde çok sık yaptırılan bir uygulama halindedir. Verilen laç sadece enjekte edilen bölgeye gider. Tedavi 6 aylık bir süreç içerisine yayılsa da bazı bölgeler için 1 sene bile kafi gelebilir. Botoksa başlamak için belli bir yaş yoktur. Yeni oturmuş çizgilerde çok daha iyi sonuçlar alındığı aşikar bir durumdur.

doctor giving mid age woman face lifting injection

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sema dedi ki:

    Boyoks tedavi süreci bittikten sonra mi 3 ay yoksa balamasiyla mi 3 ay etkisi suruyor

BİR YORUM YAZ