Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

boya lekesi nasıl çıkar3

 

Sezon itibari ile biz kadınlar yaz aylarında kışın rehavetini üzerimizden atmak için ve evimize yeni bir hava katmak için bütün evi boyatırız. Hem kendimizi yenilenmiş hissederiz hem de evimiz artık gözümüze daha iyi görünmüş olur. Bu işi gerçekten terapi olsun diye kendi üstlenen birçok kadın bulunmakta. Ya da kafa dağıtmak için varsa bahçemizin çitlerini boyayabiliriz, evde kendin yap projelerini uygularken boya kullanabiliriz.

boya lekesi nasıl çıkar5

Yani hayatımızın çoğu alanında boya elimize kıyafetimize, mobilyalarımıza bir şekilde istemesek de temas ediyor. Bu durumu yaşayan birçok kadın her ne kadar çaresiz kaldığını hissetse de aslında durum düşündüğünüz kadar karamsarlık gerektirecek bir durum değildir. Sizlere bu konuda yardımcı olup evinizin herhangi bir köşesinde oluşan istenmeyen boya lekelerine bir son vermeniz için sizlere bazı püf noktaları vereceğiz. Umarım sonuçtan hepiniz memnun kalır ve boya lekelerinden kurtulursunuz.boya lekesi nasıl çıkar1

“Boya lekesi nasıl çıkar?” diyenlerin çaresini bulduğu bu yazımızda size çeşitli boya lekelerinden kurtulmanın yollarını anlatacağım.

Yağlı boya lekesi ile karşı karşıyaysak önce lekenin üzerine pudra dökmeliyiz. Daha sonra pudra döktüğümüz lekenin üzerini eter veya alkol döktüğümüz bir bez ile silmeliyiz. Son olarak bu bölgeyi bol su ile yıkamalıyız. Bu lekeye acil müdahale edemediyseniz ve leke kuruduysa üzerine amonyak döküp 15dk kadar bekleyip yine bol su ile yıkamalıyız.

boya lekesi nasıl çıkar2

 

Eğer sulu boya lekesi ile karşı karşıyaysanız yine lekenizin üzerine pudra dökebilirsiniz. Pudramızı lekenin üzerine döktükten sonra soğuk su ile yıkayıp daha sonra beyaz kalıp su ile temizleyebilirsiniz. Eğer kumaş türünüz uygunsa çamaşır makinesine atıp yıkadığınızda da sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Umarım problemlerinizden bu tavsiyeler sayesinde arınırsınız.Lekelerinizden kurtulduğunuz günler diliyorum hanımlar!

boya lekesi nasıl çıkar4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ