Bulaşık Deterjanı Kutusundan Dosyalık Yapımı

Bulaşık Deterjanı Kutusundan Dosyalık Yapımı

canımanne1

Kendin yap projeleri biz kadınlar için harika bir hobi kaynağı. Varsa bir derdimiz elimize aldığımız eski bir eşya parçasını evirip çevirip başka bir şey ile birleştirip birazda boyayarak her şeyi unutabileceğimiz bu projeler ile hem kendimizi motive edebiliriz hem de çevremizdekiler ile yaptığımız zaman onlarla kaliteli zaman geçirmiş oluruz. Aslında bu çok önemli bir nokta kimse kimseye artık fazlasıyla vakit ayıramıyor, hepimizin ellerinde bir telefon. Bu gibi hobiler sayesinde hem vaktimizi boşa harcamamış olacağız hem de keyifli vakit geçirmiş olacağız.

canımanne2

Geri dönüşüm projelerinin bir diğer önemi ise tüketmeden üretmeye çalışmaktır. Elinizdeki fazla, eski ya da kullanılmayan ürünleri bir araya getirerek yenilerini elde etmektir. Böylelikle hem geri dönüşümü sağlayıp çöpe atmak yerine yenisini üretmiş olursunuz hem de doğaya olan katkınız sizleri de çok mutlu eder. Ben de bu sebepten daha önce sürekli çöpe attığım bir ürünü nasıl kullanışlı bir hale getiririm diye düşündüm ve sonunda çok kullanışlı ve bir o kadarda önceki halini belli etmeyen bir ürün haline getirmek geldi aklıma.

canımanne3

Bugün sizlere bulaşık deterjanı kutusundan dosyalık yapımı ile ilgili çeşitli bilgiler vereceğim. Öncelikle burada ihtiyacımız olan malzemeler büyük bir bulaşık deterjanı kutusu, bu kutuyu kaplamak için yapışkanlı kağıt veya kaplamak için istediğiniz renk ve desende kağıt, makas, iyi bir yapıştırıcı. Öncelikle kutumuzu aşağıda verilen ölçülerde kesiyoruz. Yalnız düzgün kesmeliyiz ki görüntüsü rahatsız edici olmasın. Kestikten sonra kaplama işlemine geçiyoruz. Yapışkanlı kağıdımız yok ise yapıştırıcımız ile güzelce kabımızı yapıştırıyoruz. İsterseniz görselin güzelliğini arttırmak adına kendinizden de bir şeyler katıp üzerine çeşitli süsler yapabilirsiniz.

canımanne4

Sizler de bu ve bunun gibi kendin yap projeleri ile tanışmak isterseniz sitemizde yer alan kendin yap başlığını ziyaret edebilirsiniz.

canımanne5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ