Bulaşık Makinesi Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Bulaşık Makinesi Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Bulaşık Makinesi Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Bulaşık makinelerinde uzun süre kullanım sonrasında koku meydana gelmektedir. Bu koku genellikle yaz aylarında daha belirgin bir hal almaktadır. Bulaşık makinenizi korumak ve koku oluşumunu engellemek için ise öncelikle tabaklarınızı, kaşıklarınızı direk kirli haliyle makineye yerleştirmeyiniz. Kabasını alarak yerleştirirseniz eğer koku oluşumunu da bir nebze olsun yavaşlatmış veya engellemiş olursunuz.

Bulaşık makinesi kadınların mutfaktaki en büyük yardımcılarından biridir. Bulaşık makinenizi ne kadar dikkatli kullansanız da bazen koku oluşumuna engel olamazsınız. Bulaşık makinesi kokusunu yok etmek için yapabileceğiniz birkaç püf noktası bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek ve uygulayarak kokudan kurtulabilirsiniz. İşte o püf noktaları arasından birkaçı şunlardır;

bulasik-makinesi-kokusu-nasil-yok-edilir

  • Kullandığınız limon kabuklarını atmayarak değerlendirebilirsiniz. Limon kabuğunu makinenin çıkıntılı kısmına geçiriniz ve makinenizi bu şekilde çalıştırınız. Koku oluşumunu engelleyecektir.
  • Bulaşık makinesi kokusundan kurtulmak için yapacağınız bir diğer yöntem ise makinenin cıvı deterjan gözüne sirke koymak olmalıdır. Sirkeyi makinenin sıvı deterjan gözüne koyarak kokuyu yok edebilirsiniz. Aynı zamanda sirkenin dezenfekte etme gücünde de faydalanmış olursunuz. Aynı zamanda bulaşıklarınızın parlamasına da yardımcı olacaktır.
  • Marketlerde satılan bulaşık makinesi kokularından alabilirsiniz. Bu koku tabletleri de bulaşık makinesinde gelen kötü kokuların bastırılmasına ve yok olmasına yardımcı olacaktır.
  • Bulaşık makinenizi ayda 1 kez boş şekilde çalıştırınız ve kendini temizlemesini sağlayınız.

bulasik-makinesi-kokusu-nasil-yok-edilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ