Canım Anne

Bebeğini Uyutamayan Annelere Öneriler

Bebeğini Uyutamayan Annelere Öneriler

Bebeğini Uyutamayan Annelere Öneriler

Bebeklerin gelişimi ve büyümesi için beslenme ne kadar önemli ise uyku düzeni de kadar önem taşır. Düzenli uyku uyuyan bebekler daha hızlı büyür, daha sakin ve daha iştahlı olurlar. Ancak pek çok anne çocuğunu uyutamadıklarından şikayetçidir. Özellikle de gecenin bir yarısı sebepsiz yere uyanan bebekler için birkaç öneriyi sizler için bir araya getirdik. Bunlara dikkat ederek bebeğinizin daha rahat ve uzun uyumasını sağlayabilirsiniz.

bebegini-uyutamayan-annelere-oneriler

Bebeğini uyutamayan annelere öneriler arasından birkaçı şunlardır;

  • Uyku sırasında bebeğiniz olası tehlikelere karşı ve kendini güvende hissetmesi için size yakın bir mesafe de uyumalıdır. Size uzak uyuyan bebeğiniz kendini güvende hissetmez, bunun içinde sık sık uyanır ve sizi yanınıza gelmenizi ister.
  • Bebeğinizi uyuttuğunuz odanın direk veya çok ışık almasını önleyiniz.
  • Uykuya daldıktan sonra uyuduğu oda zifiri karanlık olmalıdır. Böylelikle bebeğiniz daha uzun soluklu ve kaliteli bir uyku uyuyacaktır.
  • Bebeğinizin özellikle gece uykularının olduğu saatlerde sessizlik sağlanmalıdır. Sesli ortamda uyuyan bebekler hem sık uyanır hem de zihin, beyin olarak dinlenemezler.
  • Birçok annenin yapmış olduğu hatalardan biri de uykuda bez değiştirmektir. Bebeğiniz gece uyurken çişini yapmaz. Ancak ne zaman uyanırsa o zaman yapar. Bu yüzden bez değiştirmek için uyanmasını ve rahatsız olmasını bekleyiniz.
  • Pamuklu ve yumuşak dokulu yatak örtüleri kullanırsanız bebeğiniz daha rahat uyuyacaktır.

bebegini-uyutamayan-annelere-oneriler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi