Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

  Çoğu kadın bulaşık makinesinin zaten sürekli su içerisinde olduğunu ve ekstra bir temizlik istemediğini düşünür. Ancak bu fikir oldukça yanlıştır. Bulaşık makinesinin temizliğini en kötü ayda bir kez yapmalısınız. Bu şekilde hem makinenizin ömrü uzar, bulaşıklarınızı daha güzel yıkar ve içerisinde oluşabilecek kötü kokulardan korunmuş olur.

Makinenizi düzenli ve düzgün bir şekilde temizlemezseniz zaman içerisinde kireç ve yağ birikmeye başlayacak ve kötü koku oluşumuna sebep olacaktır. Aynı zamanda kirli bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıklar da kirli veya su lekeli çıkacaktır.

  Bulaşık makinesi temizliği için marketlerde hazır olarak satın temizleyicileri kullanmak yerine daha pratik, kullanışlı ve doğal çözüm yollarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle makinenizin filtresini çıkartıp iyice temizleyin ve durulayın. Daha sonra ise yerine iyice yerleştirdiğinizden emin olunuz. Üst ve alt tabakları koyduğunuz bölümü çıkarıp yıkayabilirsiniz. Makinenizin kenarlarında oluşan lekelenmeleri kağıt havlu ile temizleyiniz.

Temizlerken limonlu veya sirkeli, karbonatlı su kullanabilirsiniz. Makineniz boş bir şekilde iken ağır bir kabın içerisine devrilmeyecek şekilde beyaz sirke ve elma sirkesi koyunuz ve makinenizin deterjan gözüne karbonat ekleyiniz. Eklemeleri yaptıktan sonra yüksek ısıda ve uzun programda makinenizi boş bir şekilde çalıştırınız.

blank

Makinenizin dış yüzeyini çizilmeyecek bir bez ve malzemeler kullanarak hafifçe temizleyip, durulayın ve kurulamayı ihmal etmeyiniz.

Bulaşık makinesinin daha iyi temizlemesi ve uzun ömürlü olması için temizleme işlemini ayda bir kez yapmanızda fayda var. Bu şekilde makineniz daha uzun ömürlü olacaktır ve bulaşıklarınızı daha sorunsuz ve düzgün yıkanmasını sağlayacaktır.

Ağır kimyasallar ile temizlemek yerine bu şekilde doğal çözüm ve temizlik yollarını kullanarak rahatlıkla ve güvenle temizleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ