Bulaşık Makinesinde Hızlı Turşu Yapımı

Turşu kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan gıdalardan biridir. Turşu yapımı aşamaları kişiden kişiye veya yöreden yöreye değişebilmektedir. Turşu yapmanın bin bir türlü yolu arasında bulaşık makinesinin içerisinde yapılanı da son zamanlarda oldukça ilgi görmüş ve çoğu kadın tarafından denenmiş, başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Bulaşık makinesinde yapılan turşu hem pratik hem de oldukça lezzetli olmaktadır. Aynı zamanda beklemenize de gerek yoktur. Kısa süre içerisinde çıtır çıtır turşulara sahip olabilirsiniz.

Turşu yapmak istediğiniz tüm malzemeleri kavanozun içerisine yerleştiriniz. Ancak lahana hariç tüm malzemeleri kullanabilirsiniz. Lahana aşırı asit içerdiği için bu yöntem ile yapılan turşulardan kullanıma uygun değildir.

Bir normal boyuttaki kavanozun içerisine 1 çorba kaşığı kalın tuz, 5 yemek kaşığı sirke ekleyiniz. Ardından içerisine malzemeleri iyice yıkayıp ister bütün şekilde isterseniz de bölerek kavanoza ekleyip ardından ağzına kadar su ile doldurunuz. Turşunun daha lezzetli olabilmesi için maydanoz, sarımsak ve kereviz sapı da kullanabilirsiniz. Bu şekilde su ve turşu malzemeleri ile doldurduğunuz kavanozun ağzını sıkıca kapağı ile kapatınız.

Boş bulaşık makinesinin içerisine hazırladığınız kavanozları sıralayınız. Daha sonra uzun ve en sıcak programı ayarlayarak çalıştırınız. Makine yıkama işlemini bitirdiğinde kavanozların yerinde soğumasını bekleyiniz ve tezgahın üzerine alınız.

Bulaşık Makinesinde Hızlı Turşu Yapımı Videolu Tarifi

Hemen açıp tadının güzelliğine varabilirsiniz. Ama daha etkili ve güzel olmasını istiyorsanız birkaç gün daha bekleyebilirsiniz. Turşularınızı kapağını açmadan bu şekilde uzun süre saklayabilirsiniz.

Bayanlar her zaman için pratik ve kullanışlı yöntemlere bayılırlar. Sizde bu yöntemi kullanarak rahatlıkla kısa süre içerisinde çıtır çıtır ve lezzetli turşular yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ