Bulut Yelek Modeli – Bulut Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek yelek modelleri arasında en çok örülen ve tercih edilenlerin başında bulut yelek modeli gelir. Değişik bebek yeleği örneği arayanlar sitemizdeki birçok sayfadan bu modellere ulaşabilirler. Tunus İşi Bebek Yeleği Yapımı başlıklı yazımızı inceleyerek bu modelin yapılışını öğrenebilirsiniz. İçeriklerimiz aynı zamanda bebek yeleği modelleri videolu ve resimli anlatım şeklindedir. Bulut yeleği modeli de aynı içeriklerdendir. Anlatımlı bebek yeleği örneği arayanlar bu gibi pek çok sayfamızdan bunlara ulaşabilirler. Yazının devamından bulut bebek yeleği yapılışı ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

bulut-yelek-modeli
Bulut Bebek Yeleği Örneği

Bulut Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Bulut yelek modeli nasıl yapılır? Çocuklar ve bebekler için kullanışlı olan önden düğmeli kıyafetler her zaman daha çok tercih edilir. El örgüsü yelek örnekleri de bunlar arasındadır. Yandan düğmeli bulut bebek yeleği yani bulut yelek modeli de anneler tarafından çok örülen ve kullanılan örneklerdendir. İstediğiniz renklerde örebileceğiniz bu model sevimli ve kullanışlı olmasıyla bilinir. Yazının devamında 1 yaş bebek yeleği örneği şeklinde detaylandırdığımız bulut bebek yeleği yapılışı sizleri bekliyor. 1 yaş bebek bulut yelek modeli için 76 ilmek yeterli oluyor. Siz de bebeğiniz için bu yeleği örebileceğiniz gibi çocuklarınız için de ilmek sayısını artırarak örebilirsiniz.

bulut-yelek-modeli
Bulut Yelek Modeli

Bulut Bebek Yeleği Yapılışı

Bulut bebek yeleği yapılışı için 4 numaralı şiş uygundur. Yeleğimiz için 4 tane de düğme gereklidir. 76 ilmek atarak 1 yaş için bebek yeleği örneği için başlayabiliriz. Bulut yeleği modeli video içeriği de yazının sonundadır.

  • İlk 4 sırayı haroşa olarak örüyoruz.
  • Düğme yeri bırakmak için 7 ilmek haroşa lastiği yapıyoruz ve 1 ilmek artırıyoruz.
  • Ön kısım için 10 ilmek örüyoruz ve 1 ilmek artırıp, 3 ilmek ters örüyoruz.
  • Yeniden 1 ilmek artırıp, kollar için 12 ilmek örüyoruz.
  • 1 ilmek artırıp, 3 ilmek ters örgü yapıyoruz.
  • Arkaya 17 ilmek örüyoruz. 1 artırıp, 3 ters örüp, tekrar 1 artırıyoruz.
  • 12 kol için örüyoruz ve yeniden 1 ilmek artırıp ilik yeri için 7 ilmek haraşo örüyoruz.
  • Bebek bulut yelek modeli ve diğer işleme örneklerini ayrıca örerek üzerine dikiyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ