Burundaki Siyah Noktaları Temizleme Yöntemleri

Burundaki siyah noktaları temizleme yöntemleri nelerdir, en etkili siyah nokta temizleyici tariflerini içeriğimizden tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Çoğumuzun burnunda siyah noktalar oluşur. Özellikle burun üstü ve kenarlarında oluşan siyah noktalar görünümde kötü bir izlenim yaratmaktadır. Siyah noktalar gözeneklerin kirlenmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bazı kişilerde gözenekler daha açık olduğu için daha fazla kirlenir. Bu nedenle siyah noktalar ortaya çıkar. Siyah noktalardan kurtulmak için sürekli olarak cilt temizliği yapmak gerekir. Özellikle kadınlar kötü bir görüntüye neden olan siyah noktaları temizlemek için evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Burundaki siyah noktaları temizleme yöntemleri nelerdir aşağıdan detayları ile okuyabilirsiniz.

Burundaki Siyah Noktaları Temizleme Yöntemleri

  • Siyah noktaları temizlemeden önce mutlaka gözeneklerinizi açmanız gerekir. Bunun için maskeleri yapmadan önce sıcak bir duş alabilir veya yüzünüze buhar tutabilirsiniz.
  • Siyah maske veya diğer ismi ile aktif karbon maskesini burun bölgenizde deneyebilirsiniz. Siyah maske gözeneklere yapışıp içindeki kirleri temizleyecektir.
  • Burnunuzun üstüne yumurta akını sürün. Daha sonra bir kat peçete yapıştırıp tekrar üstüne yumurta akı sürün. Kuruduktan sonra yavaşça kaldırın. Siyah noktalarınız peçeteye yapışıp temizlenecektir.
  • Yoğurt ve limon suyunu karıştırıp burnunuzun üstüne sürün. Kuruyunca temiz bir diş fırçası yardımı ile hafifçe fırçalayıp temizleyin. Bu yöntemi düzenli olarak yaptığınızda siyah noktalarınız temizlenecektir.
  • Karbonat ve limon suyunu karıştırıp ta burnunuzun üstüne sürdüğünüzde siyah noktalar ve kirler temizlenecektir.
  • Diş macunu da iyi bir temizleyicidir. Siyah nokta ve diğer kirleri temizlemek için mentollü diş macunlarını sürüp kuruyunca durulayın.
https://www.youtube.com/watch?v=hDmpu92d4pg
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ