Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır? Beyaz Eşya Temizliği!

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır? Beyaz Eşya Temizliği!

Beyaz eşyalar, özellikle de buzdolapları aslında evin en çok el değen eşyalarındandır. Sık kirlenmeleri de bu yüzdendir. Hamarat hanımlar buzdolabı temizliği konusuna özen göstererek hem temizlik, hem de hijyen açısından önemli olan bu konuya dikkat ederler. Beyaz eşya temizliği doğru ve düzenli olarak yapıldığında eşyaların daha uzun ömürlü oldukları da bir gerçektir. İşin püf noktası büyük temizliği beklemeden buzdolabı temizlemek veya diğer beyaz eşyaları sürekli temiz tutmaktır. Bu sayede temizlik yapmaya kalktığınızda işiniz de kolaylaşacaktır. Ancak hanımların bir diğer şikayeti de buzdolaplarının ne kadar özen gösterseler de dağınık olmasıdır. Buzdolabı Düzenim adlı yazımızı okuyarak bu konuda da fikir edinebilirsiniz.

buzdolabi-temizligi
Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı Temizliği Nasıl Olur?

Buzdolabı temizliği öncelikle kullanmadığınız yiyecekleri dolaptan çıkartmakla başlar. Unuttuğunuz ve bozuk yiyecekler dolabın kötü kokmasına neden olur. Düzenli aralıklarla buzdolabınızın yer tarafını kontrol edin ve kenarda köşede bir şeyler kalmamasına dikkat edin.

Buzdolabı temizlemek için dış yüzeyinde Arap sabunu kullanabilirsiniz. Dolabın dış yüzeyine kesinlikle bulaşık süngerinin sert tarafı ya da bulaşık teli gibi maddeler değdirilmez. Detaylı buzdolabı temizliği için içini komple boşaltmalısınız. Bomboş kalan buzdolabınızın içini ve dışını sabunlu suyla silin ve iyice duruladığınızdan emin olun. Temizlik sırasında kimyasal madde kullanmaktan kaçının.

Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Fırın temizliği için söylenebilecek en önemli püf noktası her kullanımdan sonra fırın henüz ılıkken iç kısmının silinmesidir. Böylece fırınınızın içinin her zaman temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Fırın temizlemek için fırının içini tamamen boşaltarak silebilirsiniz.

Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

Buzdolabı temizliği ve fırın temizliği kadar önemli olan ocak temizliği her gün düzenli olarak yapılmalıdır. Ocağınızda kurumuş ve inatçı lekeler varsa bunlar için tuz ve karbonat kullanabilirsiniz. Temizlik sonunda temiz bir kağıtla ovalamak ocağın daha parlak olmasın sağlar.

Mikrodalga Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Mikrodalga fırın temizliği konusuna özen göstermek fırınının ömrünün uzun olmasını sağlar. Fırının tepsisini temiz tutmanızın yanı sıra içini ve tavan bölümünü de sık sık temizleyin. Temizlikte kimyasal maddeler kullanmayın. Yumuşak bir bez ve sabunlu su yeterli olacaktır.

buzdolabi-temizligi
Beyaz Eşya Temizliği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ