Meyve Lekesi Nasıl Çıkar? Meyve Lekesi Çıkartma Yöntemleri!

Meyve Lekesi Nasıl Çıkar? Meyve Lekesi Çıkartma Yöntemleri!

Meyve lekesi nasıl çıkar? Kıyafetlere sıçrayan meyve lekelerini çıkartmak için ne yapılır? Özellikle küçük çocuğu olan annelerin çocukları için özenle seçtiği kıyafetlere damlayan meyve lekeleri can sıkıcı durumlar oluşturur. Kıyafetlerdeki meyve lekeleri nasıl çıkar diye merak eden hanımlar kendilerince çeşitli leke çıkartma yöntemleri denerler. Leke çıkartma yöntemleri ile kıyafetlere zarar vermemek de önemlidir. Özellikle kırmızı meyve lekeleri zor çıkmasıyla bilinir. Bugünkü yazımızda meyve lekeleri neyle çıkar konusunu ele aldık.

meyve-lekesi-nasil-çikar
Meyve Lekesi Nasıl Çıkar

Meyve Lekeleri Nasıl Çıkar?

Canimanne.com takipçilerini pek çok konuda bilgilendirmeye ve hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Daha önce paylaştığımız yazılardan biri olan Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar? Halıdaki Lekeleri Çıkartmak! Konulu yazımız sizler tarafından ilgiyle okundu. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek güncel içeriklerimizden siz de düzenli olarak faydalanabilirsiniz. Sitemizdeki diğer kategorileri de incelemenizi tavsiye ederiz. İşte meyve lekesi nasıl çıkar sorusunun birkaç etkili cevabı…

meyve-lekesi-nasil-çikar
Meyve Lekesi Çıkarma Yolları

Meyve Lekesi Çıkartma Yöntemleri!

Meyve lekesi nasıl çıkar, en sevdiğim kıyafet meyve lekesi oldu ne yapmalıyım gibi sorular soranlar için aşağıdaki basit yöntemleri öneriyoruz.

  • Meyve lekesi olan bölgeye bir tutam tuz dökün, biraz bekleyin ve ovalayarak soğuk suyla durulayın. Sonrasında o kıyafeti sıvı deterjanlı ılık suda yıkayabilirsiniz.
  • İnatçı meyve lekesi çıkartmak için kumaşın türüne dikkat ederek hidrojen peroksit veya boraks kullanabilirsiniz.
  • Meyve lekesi nasıl çıkar? Lekeli bölgeye kağıt havlu basın ve emmesini sağlayın. Boraksı o bölgeye serpin. Meyve asidinin etkisini azaltacaktır. Kurumasını bekleyin. Daha sonra bol su ile durulayın.
  • 1 çorba kaşığı boraks, yarım çorba kaşığı karbonat ve yarım çorba kaşığı suyu karıştırın ve kıyafetin meyve lekesi olan bölümüne sürün. Karışımı 20 dakika kadar bekletin ve soğuk suyla durulayın.
  • Meyve lekesi olan kıyafeti bir gece boyunca sütte bekletip, ertesi sabah yıkamanız da yarar sağlayacaktır.
  •  Lekeli kısmı limonla ovabilirsiniz.
  • Gliserin ve soğuk suyu karıştırıp lekeye sürmeniz meyve lekeleri çıkartmak için yararlı olur.
meyve-lekesi-nasil-çikar
Leke Çıkartma
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ