Canım Anne

Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı Temizliği

  Mutfak temizliğinde en uğraştırıcı olanlardan biri de hiç şüphesiz ki buzdolabı temizliğidir. Hem oldukça uğraştırıcı hem de eğer doğru buzdolabı temizleme yöntemlerini kullanmazsanız vakit alıcı bir işlemdir. Buzdolabı gıdalarımızı depoladığımız bir alan olduğu için temizliğinde kimyasal içeren temizlik malzemelerini kullanmak aslında çok da doğru bir hareket değildir. Bunun için sirke ve karbonatın gücünden faydalanabilir hem doğal hem de etkili bir temizliğe imza atabilirsiniz.

buzdolabi-temizligi

Buzdolabı Temizliği

Düzenli temizlenen buzdolaplarının temiz tutulmasına ekstra özen göstermek gereklidir. Çok fazla bekleyen yemekler, çürüyen sebze ve meyveler konusunda dikkatli olmalısınız.

Öncelikle buzdolabı temizliğine başlamadan önce tüm buzdolabını boşaltınız. Boşalttıktan sonra buzdolabını hafif öne doğru çekerek arkasını ve altını da güzelce temizleyiniz.

Buzdolabı temizliğinde sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:

buzdolabi-temizligi

Buzdolabı Temizliği

  1. Buzdolabı temizliğinde doğal ürünleri kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Boşalttığınız buzdolabının bölme ve raflarını sirkeli su ile silebilirsiniz. Hem parlamasını, hem de yemek kokularının yok olmasını sağlayacaktır. Kapı kolu ve çevresini de yine sirkeli su ile silebilirsiniz. Sirkeli su ile silinen buzdolaplarında bakteri üremez, mikrop barınmaz. Aynı zamanda kimyasal kullanmadığınız için kokusu yemeklerinize bulaşmayacaktır.
  2. Buzdolabını temiz tutmak için mutlaka artan yemekleri saklama kaplarında saklamalı, ayrıca diğer gıdaların da buzdolabı poşetine koyarak muhafaza etmelisiniz. Bu sayede buzdolabının içinde oluşacak yemek kokularını engellemiş olursunuz.
  3. Yağlı şişeler, soslar, reçeller buzdolabına yerleştirirken en çok bulaşan, akan gıdalardır. Aktığında kurumasını beklemeden hemen nemli bir bez ile silebilirsiniz.
  4. Buzdolabının içindeki kötü kokuları engellemek için yarım limon koyabilirsiniz.

    buzdolabi-temizligi

    Buzdolabı Temizliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi