Canım Anne

Buzdolabında Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Buzdolabında Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Genellikle çoğumuz her yiyeceği buzdolabında saklarız. Ama bazı meyve, sebze ve yiyeceklerin dolapta saklanmaması gerekir. Buzdolabında saklanmaması gereken yiyecekleri sizler için derledik.

Özellikle sebze, meyve ve yeşillikleri genellikle buzdolabında saklarız. Fakat bazı yiyeceklerin oda sıcaklığında saklanması gerekmektedir. Çoğu yiyecek buzdolabında kısa sürede bozulmaktadır. Bunun nedeni o ortamın sıcaklığına uygun olmamasıdır. Her sebze ve meyve buzdolabında saklanmamalıdır. Sağlığımız için yediğimiz yiyeceklerin hangi sıcaklıkta ve nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini öğrenmemiz gerekir. Aksi takdirde para verip aldığımız yiyecekler kısa sürede bozulacaktır. Her yiyecek buzdolabında taze kalmaz. Çünkü her yiyeceğin muhafaza edilmesi gereken sıcaklık değerleri ve koşulları farklıdır. Buzdolabında saklamamanız gereken yiyeceklerin listesini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Buzdolabında Saklamamanız Gereken Yiyecekler

  • Patates oda sıcaklığında, balkonda orta serinlikte muhafaza edilmesi gereken bir yiyecektir. Patatesi buzdolabında sakladığınızda içerisinde yer alan şeker oranı gün geçtikçe artar. Buda patatesin erken ve kolay bozulmasına neden olur.
  • Baharatlar normal mutfak dolaplarında saklanmalıdır. Baharatları buzdolabına koyarsanız nemli bir yapıda olurlar ayrıca kokuları tüm yiyeceklere sinebilir. Zamanla tatları bozulacak ve tükettiğinizde sağlığınızı riske atacaklardır.
  • Yemeklerde sıkça kullanılan sıvı yağları kesinlikle buzdolabında saklamamak gerekir. Buzdolabına koyduğunuzda sıvı yağlarda katılaşma meydana gelebilir. Buzdolabında kalan sıvı yağların zamanla tatları ve renkleri de değişecektir.
  • Çoğu meyve dolapta saklanmalıdır fakat elma bunlar arasında değildir. Elmayı oda sıcaklığında serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi