Buzdolabında Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Buzdolabında Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Genellikle çoğumuz her yiyeceği buzdolabında saklarız. Ama bazı meyve, sebze ve yiyeceklerin dolapta saklanmaması gerekir. Buzdolabında saklanmaması gereken yiyecekleri sizler için derledik.

Özellikle sebze, meyve ve yeşillikleri genellikle buzdolabında saklarız. Fakat bazı yiyeceklerin oda sıcaklığında saklanması gerekmektedir. Çoğu yiyecek buzdolabında kısa sürede bozulmaktadır. Bunun nedeni o ortamın sıcaklığına uygun olmamasıdır. Her sebze ve meyve buzdolabında saklanmamalıdır. Sağlığımız için yediğimiz yiyeceklerin hangi sıcaklıkta ve nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini öğrenmemiz gerekir. Aksi takdirde para verip aldığımız yiyecekler kısa sürede bozulacaktır. Her yiyecek buzdolabında taze kalmaz. Çünkü her yiyeceğin muhafaza edilmesi gereken sıcaklık değerleri ve koşulları farklıdır. Buzdolabında saklamamanız gereken yiyeceklerin listesini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Buzdolabında Saklamamanız Gereken Yiyecekler

  • Patates oda sıcaklığında, balkonda orta serinlikte muhafaza edilmesi gereken bir yiyecektir. Patatesi buzdolabında sakladığınızda içerisinde yer alan şeker oranı gün geçtikçe artar. Buda patatesin erken ve kolay bozulmasına neden olur.
  • Baharatlar normal mutfak dolaplarında saklanmalıdır. Baharatları buzdolabına koyarsanız nemli bir yapıda olurlar ayrıca kokuları tüm yiyeceklere sinebilir. Zamanla tatları bozulacak ve tükettiğinizde sağlığınızı riske atacaklardır.
  • Yemeklerde sıkça kullanılan sıvı yağları kesinlikle buzdolabında saklamamak gerekir. Buzdolabına koyduğunuzda sıvı yağlarda katılaşma meydana gelebilir. Buzdolabında kalan sıvı yağların zamanla tatları ve renkleri de değişecektir.
  • Çoğu meyve dolapta saklanmalıdır fakat elma bunlar arasında değildir. Elmayı oda sıcaklığında serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=a_mZZTYJiWM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ