Doğal Yöntemlerle Evde Yüz Temizleme

Sağlıklı bir cilt görünümü için temizlik ve bakım önemlidir. Cildinizin pürüzsüz ve temiz görünmesi için kimyasal ürünler kullanmak yerine evde bulunan malzemeler ile doğal bir şekilde yüzünüzü temizleyebilirsiniz. 

Cildimizi temiz tutmak onun erken yaşlanmasını engellemek ve iyi görünmesini sağlamak demektir. Özellikle kadınlar sürekli makyaj yaptıkları için cilt temizliğine oldukça dikkat etmelidir. Piyasada satılan çoğu cilt temizleyici kimyasal ürünler içerdiği için uzmanlar tarafından çok fazla kullanılması önerilmemektedir. Para verip kimyasal ürünler alacağınıza evde doğal yöntemler ile yüzünüzü kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca hem paranız cebinizde kalır hem de cildiniz kimyasal yüzünden sağlıksız olmaz.

Doğal Yöntemlerle Evde Yüz Temizleme

  • Yemeklerimize tat katan limonu yüz temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Limonun asitli yapısı yüzünüzde yer alan kirlerin ve bakterilerin temizlenmesini sağlayacaktır. ayrıca limon gözenek içlerindeki kirlerin de dışarıya çıkmasını sağlayacaktır.
  • Cildin ihtiyacı olan nemi kaybetmemesi için doğru yüz temizleyicisini seçmek gerekir. Bal yapışkan yapısı sayesinde ciltte yer alan kirleri tutar. Ayrıca bal cildin ihtiyacı olan nemi geri kazandırır. Bu sayede cildiniz hem pürüzsüz hem de yumuşacık olacaktır. İsterseniz bal ve limonu yada sütü karıştırıp da yüzünüze uygulayabilirsiniz.
  • Zerdeçalın sağlık açısından sayısız faydaları bulunmaktadır. Yüz temizliğinde de etkili olan zerdeçalı su veya süt ile karıştırıp yüzünüze peeling yaparak uygulayın. Zerdeçal yüzünüzde bulunan kir, leke, iltihap gibi sorunların gitmesini sağlayacak yüzünüzü derinlemesine temizleyecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVB6qUfUb54

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ