Buzdolabından Gelen Kötü Kokular İçin Çözümler

Buzdolabımızdan bazı zamanlar kötü kokular gelebilir. Bunun nedeni yemekler olduğu kadar buzdolabı sorunları da olabilir. Buzdolabından gelen rahatsız edici kötü kokuları pratik çözümler ile kökünden halledebilirsiniz. 

Buzdolabı yediğimiz yemeklerin, sebzelerin, meyvelerin kısacası çoğu besinin muhafaza edildiği yerdir. Buzdolabında besinleri saklamanın da bir süresi vardır. Buzdolabı kokuları çoğu zaman içerisinde fazla kalmış yiyeceklerden dolayı oluşabilir. Bu yüzden yiyecek alışverişi yaparken haftalık olarak yapmanız hem daha sağlıklı olacaktır hem de buzdolabı kokularını önleyecektir. Buzdolabında motor kaynaklı da kokular olabilir. Ayrıca buzdolabının su giderinin de tıkanması kötü kokulara yol açabilir. Buzdolabından gelen kötü kokular için çözümler;

Buzdolabınızı Belirli Periyotlar İle Temizleyin

Buzdolapları içerisinde yediğimiz yiyecekleri sakladığı için sağlık açısından sürekli temizlenmesi gereken bir alandır. Buzdolabınızı her hafta mutlaka kokusuz bir temizlik ürünü ile temizleyin. Ağır kokuya sahip temizlik ürünleri ile temizlemek daha sonra yiyeceklere koku girmesine neden olabilir.

blank

Buzdolabınızı Belirli Periyotlar İle Temizleyin

Buzdolabında Doğal Koku Gidericiler Bulundurun

Buzdolabınızda mutlaka kokuyu çeken doğal koku gidericiler bulundurun. Bir kaba sirke koyup suyla karıştırıp dolapta bırakmak, yumurtalık bölümüne karbonat koymak, bir bardağa süt koymak, çay posası koymak, raflara Türk kahvesi koymak, kahve çekirdeği koymak, yumurtalık bölümüne kömür parçası bırakmak, raflara kesilmiş limon dilimi koymak buzdolabındaki kötü kokulara engel olacaktır.

blank

Buzdolabında Doğal Koku Gidericiler Bulundurunn-1

blank

Buzdolabında Doğal Koku Gidericiler Bulundurunn-2

Yiyeceklerinizin Üzerini Kapatın

Buzdolabında yer alan yiyeceklerinizin üzerini mutlaka kapatın. Açıkta kalan yiyeceklerde sürekli kötü koku oluşmasına neden olabilir. Ayrıca yiyeceklerinizi cam saklama kaplarında barındırmak koku oluşumunu engellediği gibi sağlık açısından da faydalı olacaktır.

blank

Yiyeceklerinizin Üzerini Kapatın

Buzdolabının Motorunu Kontrol Edin

Çoğu buzdolabı motor kaynaklı nedenlerden dolayı düzgün çalışamaz. Düzgün soğutmayan buzdolabında bulunan yiyeceklerde çabuk bozulup koku yapabilir. Buzdolabınızın arkasında bulunan motorun üzerindeki su haznesi koku yapabilir. Bunun sebebi motorun çok ısınıp suyu kurutmasıdır. Haznede su kalmayınca ortaya kötü koku çıkabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ