Çakıl Taşından Aksesuar Yapımı

Hanımlar,  bugün sizlerle değişik fikirlerimizi paylaşmak adına buradayız. Hayal gücümüzü ne kadar kullanırsak ortaya o kadar güzel şeyler çıkarabiliriz diye düşünüyoruz. Evimizin dekorasyonuna, düzenine hepimizin önem verdiğinden sizler ile yine şahane aksesuarlar ortaya çıkaracağız. Evimizi güzelleştirmek adına harcadığımız paraları artık harcamayarak, bütçemize katkı sağlayacağız ve daha yararlı işler için harcayacağımızdan emin olabilirsiniz. Tabi ki; önemli noktalardan biri de kendi özgün fikirlerimiz ile ön ayak oluyoruz ortaya çıkardıklarımızla.

cakil-tasindan-aksesuar-yapimi-5

Yaz – kış ayırt etmeden sahilde yürüyüşlere birçoğumuz katılırız. Biraz havanın kokusunu içlerimize doldurmak için içimizi ısıtırız. Sahilde bulunan renkli taşlar hiç dikkatinizi çekti mi? Bu söylediğimden sonra eminim ki daha dikkatle bakacaksınız. Yapımı çok kolay olan taş ile aksesuar askılığı yapacağız.

cakil-tasindan-aksesuar-yapimi-4

Çok kolay olan bu aksesuarımız evimizi renklendirmeye yetecek bile. Hobi olarak da yapabilir, sevdiklerinize hediye edebilir, evinizin en güzel köşelerine yerleştirebileceğiniz askılıkları keyifle yapmaya başlayabiliriz.

cakil-tasindan-aksesuar-yapimi-3

Gerekli olan malzemelerimiz çakıl taşları, çift taraflı bant. Bu malzemeler ile kısa sürede işlemimizi bitirmiş olacağınız. Dilerseniz evinizin rengine uydurmak adına istediğiniz boyaları da kullanabilirsiniz. Madem boya dedik ilk olarak taşlarımızın rengine karar verip boyayalım. Çok kısa sürede kuruyacaklardır. Taşlar kuruya dursun bizde çift taraflı bantlarımızı taşların boyutlarına göre keselim.

cakil-tasindan-aksesuar-yapimi-2

Bu işlem bittiğinde taşlarında kuruduğunu fark ettik bile. Yaptığımız işlemi mutfakta havlularımızı asmak içinde kullanabilir dilediğiniz yere koyabilirsiniz. Kuruma işlemi sona erdiğinde çift taraflı bantları duvara yapıştırıp üzerlerine büyüklü küçüklü olan taşlarımızı yerleştirebiliriz. Bitmeye yakın gözden kaçmayacak şekilde güzel görünüyor. Dilerseniz taşların üzerine anahtarlarınızı dilerseniz havlularınızı koyabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan taş aksesuar askılık yapımı artık evimize güzellik katmaya geliyor.

cakil-tasindan-aksesuar-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ