Çalışan Anneye Devletten Kreş Çeki!

Çalışan Anneye Devletten Kreş Çeki!

Çalışan Anneye Devletten Kreş Çeki!

Çalışan annelerin en büyük sorunu olan çocuklarının bakımı ile ilgili hükümet tarafından yeni bir adım atıldı. Yeni düzenlemelerin kısa süre içinde hayata geçirilmesi bekleniyor.

Hükümet kadın istihdamı ve kadınların iş hayatındaki varlığının desteklenmesi e artırılması amacıyla bir adım attı. Çalışan anneleri mutlu edecek olan yeni kreş düzenlemesinin yakın bir tarihte hayata geçirilmesi planlanıyor.

Bu yeni düzenleme ile çalışan annelere verilen kreş desteği vergiden muaf olacak. bu durum kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesindeki kreşlere yapılacak yatırımların da önünü açacak.

Hükümetin start verdiği çalışan annelere destek amaçlı yeni düzenlemeler ile kamu ile özel sektör işbirliği halinde olacak ve annelere yeni imkanlar sağlanacak. Çalışan ve çocuğunu kreşe yollamak isteyen annelere yardımcı nitelikteki bu yeni proje ile ilgili hükümet tarafından düğmeye basıldı.

Çalışan anneye nakit yardımı, kreş çeki gibi çeşitli imkanların sağlanacağı yeni düzenleme ile Türkiye’de kadın istihdamının artırılması ve çalışan kadınlara devlet desteği amaçlanıyor. Bu uygulamalar ile çalışan kadınlara destek artırılmış, özel sektör de bu uygulama ile teşvik edilmiş olacak.

Yakın zamanda startı verilmesi beklenen yeni projede çalışan anneye kreş ve benzeri desteklerin yan sıra engeli bakımı, yaşlı bakımı ve hasta bakımı destekleri gibi sosyal yardımlar da bulunuyor.

calisan-anneye-devletten-kres-ceki

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ