Gebelik Döneminde Tespit Edilen Bebek Hastalıkları

Gebelik Döneminde Tespit Edilen Bebek Hastalıkları

Dünyanın en güzel duygusu olan annelik gebeliğin ilk öğrenildiği gün başlar. Sonrasında ise anne içgüdüsel olarak koruma ve kalkan olma görevini her daim hayatına dâhil eder. Gebelik döneminde yapılması gereken birçok tahlil ve tetkik bulunur. Bunların yanı sıra muayene zamanlarının atlatılmaması hem anne he de bebek sağlığı için önemlidir. Zamanında yapılan muayeneler sayesinde sorunlar var ise en az indirilebilir ve gebelik sonrası erken tedavi ile bebek ve anne için gerekli önlemler alınır. Gebelik sürecinde 6 ay evresinde tüm anne adayları ayrıntılı ultrason makinesi ile tam kontrolden geçer. Bunun sebebi ise eğer bebekte yanlış giden bir durum varsa önceden tespit etmek içindir. Altıncı ayda yapılacak olan ayrıntılı ultrason sayesinde bebeğin iç organları başta olmak üzere her detay açıkça görünür.

gebelik-doneminde-tespit-edilen-bebek-hastaliklari

Gebelikte Ayrıntılı Ultrason ve Bebeklerde Çıkabilecek Sorunlar

Gebelik süreci hem heyecanlı hem de biraz stresli bir dönemdir. Bu dönemde yapılması gereken en önemli ayrıntı uzman doktorun tavsiyelerine uymak ve muayene zamanlarını ihmal etmemektir. Gebelik döneminde ayrıntılı ultrason ile bebekte var olan hastalıklar öğrenilebilir. Bu sayede erken önlem almanızı kolaylaştırır.

Gebelik zamanı bebeklerde görünebilecek hastalıklar olarak;

  • Bebekte genetik bir sorun var mı yarsa ne boyutta
  • Bebeğin iç organlarında bir sorun var mı bazı bebeklerin iç organ gelişimi eksik bunun için önlem
  • Böbrekte çift kanal, tek böbrek, böbrek büyümesi var mı diye teşhis için
  • Görme duyusu ve gelişiminin ne boyutta olduğunu anlamak için
  • Bebeğin troid bezlerinin kontrolü
  • Bebeğin şeker kan ölçüm kontrolleri

Gibi sorunların tespitini yine anne karnında yapılabiliyor. Bu sayede anne adayı bebeği ile ilgili tim detayları hem ultrason hem kan sayımları ile öğrenir ve gereken tedavilere erkenden başlayarak sorun çözümlerini üretirler. Uzman isteği dâhilinde olacak olan bu tetkikleri sizde uzmanınızdan isteyebilir ya da sorarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca böyle olumsuz durumlarda strese girmemeli ve bebeğinize bu durumu yansıtmamalısınız. Çözüm için gerekli uzman doktorlar ile görüşmeli ve gereken tedavilere başlamayı geciktirmemelisiniz.

gebelik-doneminde-tespit-edilen-bebek-hastaliklari

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ