Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir?

Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir?

 Bulaşık makinesinde yıkanan bardaklarda su lekesi kalmaktadır. Bu çoğu kadının ortak sorunlarından biridir ve oldukça da can sıkıcıdır. Sizlerde bu sorun ile karşı karşıya kalmış iseniz birkaç püf noktasına dikkat ederek bu sorundan kurtulabilir, pırıl pırıl ve tertemiz bardaklara sahip olabilirsiniz.

blank

Bulaşık makinesinde çıkardığınız bardaklarda ve bulaşıklarda lekeler gördüğünüzde moraliniz mi bozuluyor? Bunun için artık hiç üzülmeye ve moralinizi bozmaya gerek yok. Bulaşık makinesi birçok farklı bulaşığı sorunsuz yıkarken cam bardakların üzerinde su lekeleri bırakmaktadır. Ancak birkaç püf noktasına dikkat ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

blank

Set of empty glasses

Öncelikle cam bardak satın alırken ağzı çok dar ve uzun bardakları tercih etmemelisiniz. Bu bardaklar yıkanırken iyice durulanmadığı ve içerisinde deterjan kalıntısı kaldığı için daha çok lekelenme olmaktadır. Satın alırken daha çok kısa boylu ve ağzı geniş bardakları tercih ederseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

blank

Dishwasher after cleaning process.

Bulaşık makinenizde mutlaka tuz ve parlatıcı kullanınız. Özellikle de suları kireçli olan bölgelerde kireçler bardaklarda lekelenmelere sebep olabilir. Kullanacağınız tuz ve parlatıcı kirecin leke tutmasını önleyecektir. Eğer parlatıcı kullanmak istemezseniz bunun yerine tuz ve sirke de bu işlevi görecektir.

Bulaşık makinesi yıkmayı bitirdiğinde hemen kapağını açmayınız. Eğer hemen açar ve kurumasını ve kendi kendine suların süzülmesini beklemezseniz lekelenmelere ve su damlalarına sebep olacaktır. Bu yüzden makine bittikten yarım saat sonra açmanız da fayda var.

Bulaşık makinenizin sorunsuz ve düzgün yıkaması için makine temizliğine dikkat etmeli ve her ay düzenli olarak yapmalısınız.

Makineden lekeli çıkan cam bardaklarınızı sirkeli suda bekletir ve ardından yıkar ve iyice durularsanız bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ