Cam Kavanozlardan Vazo Yapımı

El emeği ile yapılan ürünler ve parçalar ev dekorunda son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Sizde el becerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak oldukça şık dekor ürünleri elde edebilirsiniz. İlla ki para vererek dekorasyon ürünü almak zorunda değilsiniz. Evinizde bulunan ve kullanmadığınız ürünleri değerlendirip dönüştürerek şık dekor ürünleri elde edebilirsiniz.

   Cam kavanozdan vazo yapımı aslında oldukça basit ve kullanışlıdır. Gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir. Farklı boyutlardan boş kavanoz, akrilik boya, karıştırma çubuğu ve kurutmak için boş bir alan bu uygulama için yeterli olacaktır. Öncelikle vazo yapacağınız renkleri belirleyip ona göre seçip alınız. Boş kavanozların alt kısımlarını akrilik boyanın içerisine yarıya kadar daldırıp çıkarınız. Daha sonra ise damlamadığından emin olduktan sonra çıkartıp, boş bir alana kuruması için koyabilirsiniz. 2 ile 3 saat bekledikten sonra kuruyacaktır. Artık orijinal vazonuz kullanıma hazır istediğiniz mis kokulu çiçekleri içerisine yerleştirip odanızı istediğiniz köşesinde sergileyebilirsiniz.

Her zaman el emeği ile yapılan ürünler para ile alınan ürünlerden çok daha fazla değerli ve kıymetlidir. İçinde hoş çiçekler bulunan orijinal bir vazo sizinde evlerinize renk ve farklılık katacak ve oldukça da şık duracaktır.

Cam kavanozlardan evde vazo yapımı aslında oldukça basittir. Sizde farklı fikirler ve örnekler için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

El becerilerinizi ve biraz da hayal gücünüzü kullanarak neler yapabileceğinizi fark edin. Önemli olan kendinize ve becerilerinize güvenmek ve evinizde olan ve kullanmadığınız ürünleri değerlendirip dönüştürerek şık dekor ürünlerine dönüştürmek. Böylelikle hem geri dönüşüm yapmış olacak hem de bir hobi kazanmış olacaksınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ