Mekik Oyası Modelleri

Mekik Oyası Modelleri

El emeği ile yapılan oyalara her geçen gün yenileri eklenmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran oyaların birçok modeli ve çeşidi bulunur. Bunlardan biri de mekik oyası modelidir. Birçok alanda ve parça da kullanılan mekik oyası oldukça şık ve gösterişli durduğu için son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

Mekik oyası modelleri çok fazla eşitliliğe sahiptir. Yıllar geçtikçe mekik oyasının kullanım alanı da genişlemiştir. Mekik oyasından yazma oyaları, havlu kenarları, vitrin takımları, masa örtüleri, kolyeler ve daha bir sürü parça ve model mevcuttur. Mekik oyası tek renk ile yapıldığı gibi birden fazla renk kullanılarak da yapılabilir. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Her bayanın yapabileceği kolaylıktadır. Eğer sizde yapmayı bilmiyorsanız görsellerden inceleyerek yapımını takip ederek öğrenebilirsiniz.

Mekik oyası eskiden yalnızca çeyiz sandıklarını süslemekte ve çeyiz için bir takım parçalar örülmekte ve yapılmakta idi. Günümüzde ise mekik oyasının kullanıma alanı daha çok genişlemiş ve ev dekorunda da kullanılmaya başlamıştır. Oldukça şık ve gösterişli duruşu ile ev dekoruna renk katan mekik oyalarını kullanarak sizde ev dekorunuza renk katabilirsiniz.

  Mekik oyası ile ev dekorasyonu için birçok seçenek bulunmaktadır. Yaptığınız vitrin takımlarınızı vitrinlerinizde sergileyerek oldukça şık bir görünüm elde ederken dekorunuza da renk ve farklılık katmış olursunuz. Mekik oyasından yapılmış bir modeli çerçeve içine alarak tablo gibi odanızda sergilemekte mümkündür. Biraz hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak oldukça modern dokulu parçalar elde edebilirsiniz.

Sizde ev dekorunuza renk ve farklılık katmak istiyorsanız çeşitli fikirler ve öneriler için sitemizdeki görselleri takip edebilir ve örnek alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ