Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin 6 İpucu

Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin 6 İpucu

Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin 6 İpucu

Beyaz kıyafetler birkaç yıkamadan sonra beyazlığını kaybetmekte ve krem rengi bir görünümü dönüşmektedir. Ancak birkaç öneri ve tavsiyeye dikkat ederek daha temiz, beyaz çamaşırlara kavuşabilirsiniz.

Kadınların en hassas oldukları konuların başında beyaz çamaşırlar gelmektedir. Çamaşırlarınızın daha beyaz olması için öneriler arasından bazıları ise şunlardır;

camasirlarinizin-daha-beyaz-olmasi-icin-6-ipucu

  • Beyaz çamaşırlarınızı elde de yıkasanız, makinede de yıkasınız ayrı olarak yıkayınız. Kesinlikle içine gri, krem gibi açık tonda renkler bile karıştırmayınız. Siz fark etmiyor olsanız da bu tarz açık tonlu kıyafetler beyaz çamaşırlarınızın grileşmesine neden olurlar.
  • Beyaz çamaşırlarınızı kurutma makinelerinde kurutmak yerine asarak açık havada kurutunuz.
  • Beyaz çamaşırlarınızı yıkayacağınız zaman makineyi çok fazla doldurmayınız. Çok fazla doldurduğunuzda makineniz güzel yıkayamaz, beyazlar ağaramaz ve zamanla grileşmeye başlar.
  • İç çamaşırı, beyaz havlu gibi eşyalarınızı ağartmak ve daha beyaz olması için kullandığınız çamaşır suyunu keten pantolon ve kazaklar için kullanmayınız. Çamaşır suyu keten ve kazak tipi kıyafetlerinizi rengine zarar verir.
  • Beyaz kıyafetlerinizin daha beyaz olması için limon suyu mucizesinden faydalanabilirsiniz. Sıcağa yakın suyun içine beyaz kıyafetlerinizi koyunuz ve üzerine yarım limon sıkarak yarım saat beklettikten sonra yıkayınız.
  • Çamaşır makinenizin içine ekleyeceğiniz sirke de limon gibi çamaşırlarınızın daha beyaz ve parlak olmasına yardımcı olur.

camasirlarinizin-daha-beyaz-olmasi-icin-6-ipucu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ