Çarşaf Kenarı Dantelleri

Titiz ve tertipli hanımlar kış aylarında kullanılan nevresimleri mutlaka takım olarak sererler. Çarşafı başka, yastık kılıfı başka, nevresimi bambaşka takımların parçalarıyla birleştirmek göze hiç hoş görünmeyeceğinden nevresimler dolapta takım halde yerleştirilir. Yazın sıcak aylarında ise çarşaf ve yastık kılıfı yeterli olduğundan yine renk uyumuna dikkat ederek farklılıklar olabilir. Sadece çarşaf deyip geçmiyoruz tabi, hanımların geneli süsü sever ve çarşafları dantellerle bezemek gelenektir bizler için. Çarşaf kenarı dantel örnekleri de bu yüzden nesiller boyu elden ele dolaşarak günümüze kadar gelmiştir. Çarşaflar en geç haftada bir değiştirilmeleri gereken eşyaların başında geldiğinden, yedekleri bol olmalı mutlaka. Bu yüzden de danteli seven hanımların kolay çarşaf kenarı dantel modelleri ile tanışması şarttır. Çarşaf kenar modelleri için çok ağır örnekler uygulamanıza gerek yoktur. Dantelin en ufak katkısı bile çarşafınızı zaten çok şık hale getirecektir. Bu yüzden çarşaf kenarlarınıza örmesi basit örnekler uygulamanız işinizi kolaylaştıracaktır sevgili hanımlar.

Tığ işi çarşaf kenarı dantelleri için havlu kenarına kullandığınız dantel örneklerinizden de faydalanabilirsiniz. Çarşaflar için dantel kenarlar iki uzun kenara uygulanır bildiğiniz üzere. Epey uzun kenar örmeniz gerektiğinden mümkün olan en sade örneği seçmenizde fayda var. Çarşafınızın rengine uygun bir kenar danteli örmeniz yatağınızı çok daha şık gösterecektir. Hatta aynı motifi yastık kılıflarınızın uç kısımlarına da uyguladığınızda çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Çarşaf kenarı dantellerde de dilerseniz iki renk ipi bir arada kullanabilirsiniz, bu şekilde yapılmış modelleri incelediğinizde bize hak verecek siz de uygulamak isteyeceksiniz diye düşünüyoruz.

İçmeye doyamayacağınız birbirinden lezzetli çorba tarifleri aşağıdaki linkte. Sitemizdeki diğer kategoriler için web sayfamızı takibi bırakmayın, dostlarınızın da bizimle tanışmalarına destek olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ