CD Kutusundan Organizer Yapımı

Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız bir takım pense, tornavida, makas gibi aletlerimizi koyacak yer ararız. Bu aletleri bir çekmece gözüne atarız. Aletler birbirine karışır. Çoğu zaman ihtiyacımız olduğunda karışık çekmeceden istediğimiz aleti bulmak zaman alabiliyor. Elimize attığımızda kolayca bulabileceğimiz bir yere koymamız imkansız da olabilir. Biz de bu nedenle pratik alet koyacağı yapmak istiyoruz. Gerçekten işimize yarayacak pratik bu alet koyacağını yapmaya başlayalım.

blank

Kullanacağımız malzemeler;

Boş CD kutusu, CD kalemi, metal para ve kutuyu delmek için lehim makinası.

CD kutusunun üst tarafına metal para koyup kalem ile çizip yuvarlaklar yaparak alet kutumuzun yapımına başlıyoruz. Çizdiğimiz bu kutunun üzerini lehim makinası ile yuvarlak şekillere dokundurup para şeklinde yuvarlak delikler ortaya çıkarıyoruz.

blank

Bu deliklerden tornavidanın rahatlıkla geçmesi gerekiyor. Lehim işlemini bütün yuvarlaklar için yapıp alet kutusunun yapımını tamamlıyoruz. Dilerseniz farklı boyutlarda metal para da kullanabilirsiniz. Biz tek tip metal para kullandık.

Bu sayede hem işimize yarayacak bir alet kutusu yapmış oluyoruz hem de kullanılmayan malzemeleri çöpe atmadan değerlendirip işimize yarayacak hale getiriyoruz. Buna benzer eşyaları atmayıp değerlendirdiğimizde geri dönüşüm yoluyla çevre korumasına faydalı oluyoruz.

blank

Yaptığımız bu el yapımı alet kutusunu isterseniz süsleyebiliriz. Etrafını keçeden bir kumaş ile sarıp yapıştırabiliriz ya da eva kağıdı ile yapıştırıp göze daha güzel görünmesini sağlayabiliriz.

blank

Yaptığımız bu organizeri herkes rahatlıkla kullanabilir. Ancak çoğunlukla malzemelerinden de anlaşılacağı gibi bilgisayar ve elektronik eşyalarla uğraşanlar için daha idealdir. Boş CD kutusu kullanılarak aynı yapım aşamalarından geçirerek farklı amaçlar için de kullanılabilir.

blank

CD kutusundan organizer yapımı ve bunun gibi daha pek çok kendin yap projesi için sitemizi detaylıca ziyaret edebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ