Çelik Çaydanlık Ve Tencere Nasıl Temizlenir?

Mutfakta en fazla kullandığımız araç gereçlerden olan çelik tencere, tava ve çaydanlıkları basit ama etkili yöntemler ile temizleyip pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz.

Sürekli ocak üzerinde ısıya maruz kalan çelik tencereler ve çaydanlıklar zamanla parlaklığını kaybeder. İç kısımları kireçlenir veya tencerelerde yağdan dolayı katmanlı ve kirli bir görünüm ortaya çıkar. Ev hanımları pratik yöntemler ile artık kolayca çelik tencere, çaydanlık ve tava gibi mutfak aletlerini pırıl pırıl yapabiliyor. Çoğu kişi çelik tencere ve çaydanlıkları ovalayarak karartarak temizleyip kötü bir görüntü ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Fakat sizler için hazırladığımız pratik bilgiler ile kolayca tencere ve çaydanlıklarınızı temizleyip dış kısmının parıldamasını sağlayabilirsiniz.

Çelik Çaydanlık ve Tencere Temizleme Yöntemleri

İlk yöntemimizde ihtiyacınız olan malzemeler buzdolabı poşeti ve cif temizleyicidir. Elinize ilk olarak buzdolabı poşetini geçirin. Daha sonra ise cifi elinizdeki buzdolabı poşetini dökün. Daha sonra çaydanlık ya da tencerenin dış yüzeyini ovalayarak cifi sürün. Daha sonra ise tencere ya da çaydanlığı güzelce durulayıp kurulayın. Artık tencere ve çaydanlıklar tertemiz pırıl pırıl bir görünüme sahip oldu.

Cif ve Poşetle Çelik Temizleme Yöntemi Videolu Anlatım

 

İkinci yöntemde ise oto macunu olarak bilinen ürün ile pamuk malzemelerine ihtiyaç vardır. Pamuk üzerine oto macununu sürüp eskimiş ve parlaklıklarını kaybetmiş çelik ürünlerinizi güzelce temizleyin. Oto macunu ile sildiğiniz çelik ürününüz ilk haline geri dönecektir. Temizlik yaptığınız pamuğa baktığınızda üzerindeki siyahlıkları gözünüzle görebilirsiniz.

Oto Macunu ve Pamukla Çelik Temizleme Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=wPudlj9SFu4

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ