Cep Telefonu Askısı Yapımı

Son yıllarda yanımızdan hiç ayırmadığımız hatta evde ya da başka bir yerde unuttuğumuzda kalbimizin hızla atmasına neden olan cep telefonlarının hayatımızı son derece kolaylaştırdığı aşikâr. Dünyayı cebimize getiren bu harika icatla son derece içli dışlıyız. Yaşlarımız kaç olursa olsun modeli ne olursa olsun hepimizin elinde bir cep telefonu var ve bu bağımlılık haline geldi. Hatta o kadar benimsedik ki onları da kendimiz gibi son model giydirmeye başladık. Son model kılıflar, kulaklıklar, telefon askıları artık bizim ve telefonlarımızın vazgeçilmezi oldu. Maalesef o çok beğendiğimiz birbirinden ilginç aksesuarların fiyatları biraz el yakıyor.  Ben diğer aksesuarlara nazaran telefon askını daha çok beğeniyorum ve fiyatlarını yüksek bulduğum için kendi askımı kendim yapıyorum.

Peki, sizler telefon askısı nasıl yapılır biliyor musunuz? Ben kendime yaptıklarımdan birinin modelini sizlerle de paylaşmak istiyorum. Umarım sizler de beğenir severek kullanırsınız hanımlar!

canım anne-295

Telefon askısı yapımı;

Öncelikle istediğiniz boyuta göre ayarlayabileceğiniz bir adet misina ipine ihtiyacımız bulunuyor. Daha sonra süslemek için çeşitli renk ve modellerde küçük boncuklara ihtiyacımız var. Misina ipinin boyunu isteğimize göre ayarlayıp kesiyoruz, kestiğimiz ipe seçtiğimiz boncuklarımızı sırayla geçiriyoruz. Telefonumuzun askı geçirme bölümünden ipimizi geçirip daha sonra sıkıca birkaç kere düğüm atıp bir çakmak yardımı ile sağlamlaştırmak için biraz yakıyoruz. Artık telefon askılığımız kullanıma hazır. Hem kimsede olmayan hem de elinizin emeğini yansıtan bu güzel aksesuarla telefonunuz olduğundan daha hava görünecektir.

Eğer sizler de bu tür aksesuarları seviyorsanız ve el beceriniz varsa kendinizi bir an önce bu konuda geliştirin, sonra gelsin ilginç telefon askısı modelleri! Unutmayın o güzel ellerle emek verdiğiniz her şeyi güzelleştirebilirsiniz!

canım anne-296

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ