Virüslere Karşı Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılır?

Virüslere Karşı Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda yaşanan koronavirüs salgınına karşı korunma uyarıları sürekli yapılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarıla devam ediyor. Canimanne.com takipçileri için daha önce yayınladığımız Koronavirüsten Korunmak için Neler Yapmalı? Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Günlük yaşamımızın vazgeçilmezi olan cep telefonu temizliği de bugünlerde daha da önem kazandı. Virüslerden korunmamız gereken bugünlerde sürekli elimizde olan cep telefonlarımız da temiz olmak zorunda. Cep telefonu nasıl temizlenir diye merak edenler yazımızı okumaya devam edebilirler. İşte detaylar…

Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde dünyaya yayılan koronavirüs artık Türkiye’de! Uzmanlar tarafından yapılan uyarılar kişisel temizliği önemine işaret ediyor. Eller sürekli yıkanmalı, diğer kişilerle temas etmekten kaçınmalı, kalabalık ortamlardan uzak durulmalı şeklinde sıralanan koronavirüs önlemleri arasında cep telefonu temizliği de yer alıyor. Peki, cep telefonu nasıl temizlenir? Sizler için cep telefonu temizleme püf noktalarını aşağıda sıraladık.

Cep telefonu Temizliği Püf Noktaları

Cep telefonu temizliği ile ilgili aşağıdaki noktalar önem taşır. Bunların yanı sıra ellerimizi sürekli olarak sabun ya da dezenfektan ile temizlemeyi de unutmayalım. Cep telefonu temizliği nasıl yapılır?

  • İlk olarak cep telefonumuzun prizde olmaması, kapalı olması ve kılıfından çıkartılmış olması gerekiyor.
  • Cep telefonu temizliği için kimyasal sıvı, jel temizleyiciler veya aşındırıcı bezler kullanmamak gerekiyor. Cep telefonu üreticileri, telefonun zarar görmemesi için bu uyarıları yapıyor.
  • Cep telefonu temizliği sabun, mikrofiber bez ve su ile yapılmalıdır.
  • Hafif ıslatarak sabunladığımız ve iyice sıktığımız bu bezle cep telefonumuzun dış yüzeyini nazik bir şekilde silebiliriz.
  • Silme işleminde telefonun kablo giriş – çıkışlarından su girmemesi önemlidir. Telefonumuz suya dayanıklı olsa bile zamanla koruma özelliğini kaybedebilir.
  • Islak bezle silme işlemimiz bittikten sonra bir diğer kuru mikrofiber bezle güzelce her tarafını kurulamamız gerekiyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ