Canım Anne

Evden Çalışanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Evden Çalışanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Koronavirüs salgını nedeniyle çoğu şirket çalışanlarını evden çalışma sistemine geçiriyor. Çalışanlar uzaktan şirketlerinin ağına bağlanıyorlar ve işlerine bu şekilde devam ediyorlar. Bazı şirketler evden çalışanlar nelere dikkat etmeli konulu eğitimler de şirketler tarafından çalışanlarına veriliyor. Canimanne.com olarak biz de bu yazımızda bu konuya değinmek istedik. Ayrıca sitemizde yer alan Virüslere Karşı Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılır? Konulu yazımızı da hijyen ve temizliğin öneminin arttığı şu günlerde okumanızı tavsiye ederiz.

Evden Çalışmak

Evden Çalışmanın Getirdiği Risklere Dikkat!

Koronorvirüsten korunma yolları arayan şirketler çalışanlarını korumak ve toplumun korunmasına katkıda bulunmak amacıyla evden çalışma sistemini tercih etmeye başladı. Evden bilgisayarla şirket ağına bağlanmak bazı güvenlik açıklarını da berberinde getiriyor. Siber güvenlik uzmanları çalışanları ve şirket yöneticilerini bazı noktalarla ilgili uyarıyor. Tam da bu noktada evden çalışanlar nelere dikkat etmeli sorusu sıkça soruluyor. Şirketler tarafından değişik şekillerde uzaktan bağlanma yöntemleri kullanılıyor. Bazı şirketler katı güvenlik kuralları ve stratejileri uygularken, bazıları daha dikkatsiz ve esnek olabiliyor. Ancak çalışanların evlerinden şirket ağlarına bağlanırken hem şirketlerini, hem de kendilerini koruma altına almaları gerekiyor. İşte siber güvenlik uzmanları tarafından belirtilen dikkat edilmesi gerekenler…

Evden Çalışanlar Nelere Dikkat Etmeli

Evden Çalışanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Evden çalışanlar nelere dikkat etmeli? İşte cevapları…

  • Şirket bilgisayarı eve götürülmeden önce mevcut şifrenin yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor.
  • Evden çalışırken altyapının kilitlenmemesi gerekiyor.
  • Şirketin, çalışanlarına bilgisayar verip eve yollamadan önce mutlaka VPN yüklemesi ve doğru yapılandırmış olması gerekiyor.
  • Çalışanlar evde işe başlamadan önce şirket VPN’ine bağlanmalı, onaylanmış olan VPN istemcisinden başka bir bağlantı sağlanmamalı.
  • Çalışanların şirket bilgisayarlarından sosyal medya, alışveriş gibi sitelere giriş yapmaması gerekiyor. Girilen web sitelerinde kötü amaçlı yazılımla karşılaşılabilir.
  • Evden çalışanların şirketin IT departmanın koyduğu kuralların dışında hareket etmemesi gerekiyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ