Çerçeve Süsleme Kendin Yap Projeleri

Çerçeve Süsleme Kendin Yap Projeleri

Evinize aldığınız eşyalar kadar onlara eşlik eden aksesuarlarda bir o kadar önemlidir. bu aksesuarlardan biri de özel anılarımızı paylaştığımız, sergilediğimiz fotoğraf çerçeveleridir. Hazır olarak alabileceğiniz pek çok fotoğraf çerçevesi bulunsa da el emeği ile yapılan ürünler, parçalar çok daha fazla kıymetlidir, değerlidir ve özeldir.

   El yapımı çerçeve süsleme modelleri

Sizler de bunlara göz atarak fikir sahibi olabilir, kendi hayal gücünüzü ve el becerilerinizi de kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

  1. El emeği çerçeveler oldukça çeşitlidir. Bunlardan biri de deniz kabukları ile süslenen modeldir. Denizden topladığınız irili ufaklı deniz kabuklarını tutkal yardımı ile çerçeve kenarına yapıştırarak şık bir hava katabilirsiniz. Özellikle de deniz kenarında çekilmiş bir fotoğrafınız varsa bu fikir harika olacaktır.
  2. Diğer bir model ise renkli boncuklarla süslenen çerçeve modelleridir. Sizlerde boş fotoğraf çerçevenizi renkli boncuklar yapıştırarak çok daha şık bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Örgü ile çerçeve süsleme de oldukça güzel bir fikirdir. El becerisi el örgüsüne yatkın olanlar şiş örgüsü veya tığ örgüsü ile şık çerçeveler yapabilirler. Çerçevenin kenarını komple örgü ile kaplayabileceğiniz gibi aynı zamanda ise ince tığ işi örgüler ile çiçek, yaprak motifleri ekleyerek kaplayabilir, süsleyebilirsiniz. Çerçeve süsleme konusunda pek çok model ve örnek için sitemizde yer alan görselleri inceleyebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ