Cetvelle örgü modeli yapımı

Cetvelle örgü modeli yapımı

Cetvelle örgü modeli yapımı çok farklı örgü tekniği olan cetvel üzerine zincir işlemi ile yapılan harika örgü tekniği modelidir. İstediğiniz örgü modellerinde tercih edebilirsiniz.

Tığ işi modellerinde değişik örnekleri seviyorsanız cetvelle örgü modeli aradığınız örgü yapılışı olabilir.

Cetvelle örgü modelini atkı, şal, etol, yazlık çanta yapımında, yelek modellerinde tercih edebilirsiniz. Yapılışı video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tığ işi ve örgü modelleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Veya yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni örgü tekniklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Cetvelle örgü modeli yapımı

Cetvelle örgü yapımı

Başlangıçta istediğiniz kadar zincir çekelim. İlk olarak 5 in katları şeklinde zincir çekiyoruz.

Ben küçük bir parçada göstermeye çalıştım. 40 zincir çekerek başladım. İkinci sırada her zincirden bir ilmek olmak üzere 40 ilmeği cetvele taktım. Üçüncü sırada ise bu ilmekleri 5 er 5 er topladım topladığım ilmeklerin arasına 5 tane sık iğne yaptım zincir çekmeden 5 ilmek daha aldım içerisine yine 5 tane sık iğne yaptım.

Bu sıra bu şekilde devam ediyor. Üst sıraya gelince yine cetvele ilmek geçirme sıramız. Burada yapmamız gereken ilmekleri toplarken içerisine yaptığımız 5 tane sık iğnelerden ilmek çıkarmak. Aynı şekilde devam ediyoruz her sık iğneden 5 tane ilmek çıkartıyoruz. Üst sıraya gelince 5 er 5 er ilmekleri topluyoruz. Toplarken yine aynı şekilde ilmeklerin içerisine 5 er tane sık iğne yaparız. Yani cetvel örgü modelinde bir sıra ilmek çıkarıp bir sırada ilmekleri topluyoruz. Yapmak isteyen herkese kolay gelsin.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Cetvelle örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

My hobby life kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ