Çiçeklerde böceklenme nasıl önlenir

Çiçeklerde böceklenme nasıl önlenir çiçeklerde böceklenme oldukça büyük sorun olurken kimyasal ilaçlar da bir çok arı çeşidine zar vermektedir. Evde nasıl böcek ilacı hazırlaya biliriz sorusuna yazımız içinde cevap vermeye çalıştık sizler için faydalı bir yazı olabileceğini düşünüyoruz.

Havaların ısınması bir çok çiçeğin açmasıyla birlikte bakım yapılması gerekmektedir. Böceklenme başlı başına çiçekler oldukça sorun olmaktadır. Çiçeklerde böceklenme bazen çiçeklerde yok olmaya kadar giden bir sorundur.

Sizlerde video anlatımımızı izleyerek vede yazımızın içindeki yazıdan faydalanarak çiçeklerinize bakım yaparak böceklerden kurtara bilirsiniz. Yeni bahçe fikirlerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Çiçeklerde böceklenme nasıl önlenir

Evde yapabileceğiniz bitkisel karışım

Sarımsak ilacı : 2, 3 diş sarımsak ince doğraya bilirsiniz ve bir miktar sıvı yağ 1 tatlı kaşığı yeterli olacaktır. Kavanoz en az 2 gün bekletip içerisine yarım litre su ekleyip süzüp çiçeklerde ve isterseniz sebze ve meyveler içinde kullana bilirsiniz.

Diğer yöntem ise küçük kırmızı böcekler için tuz karışımı olmaktadır. 2 çorba kaşığı tuz miktarına 4 litre kadar su ekleyip kullana bilirsiniz.

Bitkisel yağ sıvı yağ ile sıvı sabun karışımı etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Bire bir oranda miktarları karıştırıp uygulaya bilirsiniz.

Bahçe, bahçe işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Çiçeklerde böceklenme nasıl önlenir video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Sevgi çiçeği youtube kanalına bu güzel paylaşım için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ