Çeyizlerin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Merhaba sevgili hanımlar. Özellikle yeni evlenecek olan genç çiftlerimiz ve aileleri için bu yazımızda çeyizde olması gerekenleri paylaşacağız. Çeyiz hazırlığı kimileri için son dakikaya bırakılmadan yapılır. Bazı hazırlıklar ise evlenme kararı alındıktan sonra başlanır. Her nasıl olursa olsun, çeyiz hazırlığı oldukça önemlidir ve bu konuda ailelerden destek alınır. Evlenmeden önce pek çok çeyizlik eşya özenle seçilerek sandıklara konulur.

ceyizlerin-olmazsa-olmazlari-nelerdir-1

Geçmişten bu yana çeyiz sandıklarının hazırlığı hala popülerliğini koruyor. Evlenecek çiftler için birbirinden güzel ve şık el emeği, göz nuru işlerle dolu olan çeyiz sandıklarında her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Peki genç hanımların çeyizlerinde neler olmalı?

ceyizlerin-olmazsa-olmazlari-nelerdir-4

Çeyiz sandıkları genelde çeşitli örtüler, havlular, çarşaflar, namazlıklar gibi çoğu el yapımı eşyalardan oluşmaktadır. Ayrıca yöreye göre de değişiklik gösterdiğinden, evlenilecek bölgede yaygın olan çeyiz hazırlıkları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Çeyiz sandıkları içerisinde bulunan pek çok şey, artık hazır olarak da satılıyor. Çeyiz mağazalarında oldukça şık çeyizlik eşyalar bulunuyor. Bunun yanı sıra hala en çok tercih edileni kesinlikle tığ işi çeyizlik dantel modelleri. Dantel çeyiz sandıklarını süsleyerek, adeta göz dolduruyor. Çeyizlerin olmazsa olmazları arasında pijama takımları, terlikler, baş örtüleri gibi küçük eşyalar da bulunuyor. Aynı zamanda battaniye, yorgan, yastık kılıflarına da çeyizlerde yer veriliyor.

ceyizlerin-olmazsa-olmazlari-nelerdir-5

Damat ve gelin tarafı için ayrı ayrı hazırlanan çeyizlerde iki tarafın bir araya gelerek eşyalar konusunda ortak bir karar vermeleri fayda sağlayacaktır. Böylece çeyiz hazırlığı daha kolay bir şekilde tamamlanır. Çeyizler küçük parçalardan oluştuğu gibi daha büyük parçalardan da oluşabilmektedir.

ceyizlerin-olmazsa-olmazlari-nelerdir-2

Sitemizde yer alan dantel bölümünde, çeyizlik tığ işi dantel örnekleri bulabilir ve çeyiz sandıklarınızı süslemek için harika fikirler edinebilirsiniz.

ceyizlerin-olmazsa-olmazlari-nelerdir-3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ