Cezayir Menekşesi Faydaları! Cezayir Menekşesi Nasıl Çoğaltılır?

Cezayir menekşesi adına şarkılar yazılan güzellikte bir çiçektir. Bu güzel çiçeğin nasıl yetiştirildiği ile birlikte Cezayir menekşesi faydaları da özellikle son zamanlarda sıkça konuşulmaya başlandı. Genellikle mor renktedir, ancak beyaz renk Cezayir menekşesi de vardır. Çiçeklerinin 5 yapraklı olmasıyla bilinir. Hem yaz, hem kışın yapraklarını koruyan bu çiçek nemli ortamları ve ışık alan yerleri sever. Direk güneş alan bir yerde olmasa da ışık alan bir yerde tutulması gerekir. Cezayir menekşesi çoğaltmak, Cezayir menekşesi nasıl yetişir ve çeşitleri nelerdir?

Canimanne.com olarak videolu anlatım şeklinde yayınladığımız Menekşe Açtıran Organik Sıvı Gübre Tarifi de sizlerden büyük ilgi gördü.

cezayir-meneksesi-faydalari
Cezayir Menekşesi Çoğaltmak

Cezayir Menekşesi Çoğaltmak

Cezayir menekşesi faydaları konusuna geçmeden önce nasıl çoğaltılacağına göz atalım. Cezayir menekşesi çoğaltmak için aslında özel bir çabaya gerek yoktur. Besin değeri yüksek toprağı seven bu bitki kök salar ve yeni çiçekler açar. Kolay köklenen Cezayir menekşesinin boyu 15 cm.’ye kadar çıkabilir. Cezayir menekşesini bahçeye dikmek için yaklaşık yarım metre aralıklar belirlemek gerekir. Cezayir menekşesi bakımı oldukça kolaydır. Kış ve yaz aylarında yapraklarını korur. Bakımında en önemli olan nokta iyi bir toprağının olmasıdır. Cezayir menekşesi köklerinden çoğalır.

cezayir-meneksesi-faydalari
Cezayir Menekşesi Neye Yarar?

Cezayir Menekşesi Faydaları

Cezayir menekşesi faydaları ile de adından söz ettirir. O faydalardan bazıları aşağıda sıralanmıştır.

  • İştah açıcı özelliği bulunur. Bu nedenle kilo alımına yardımcıdır.
  • Diş ağrısının geçmesine yardımcı olur.
  • İdrar söktürücüdür. Bu sayede dolaşım sistemine olumlu etkisi vardır.
  • Bağırsaklarda oluşan iltihaba iyi gelir.
  • Mikrop öldürücü özelliği bulunur.
  • Kan şekerini ve tansiyonu düşürür.
  • Hafızayı güçlendirir, unutkanlığa iyi gelir.
  • Sakinleştirici etkisinden dolayı tercih edilir.

Cezayir menekşesi yararları konusu tıbben kanıtlanmış değildir. Halk arasında konuşulanlardır. Bu nedenle doktora danışmadan kullanmamakta fayda vardır.

cezayir-meneksesi-faydalari
Cezayir Menekşesi Faydaları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ