Çiçek Coşturan Tarifin Yapılışı

Çiçek Coşturan Tarifin Yapılışı

Tarım ilaçları kullanmak yerine çiçek çoşturan tarifin yapılışını uygulayıp çiçeklerinizin daha sağlıklı olmasını kolay yöntemlerle sağlayabilirsiniz.

Ev ve bahçesinde bitki yetiştirenler genellikle belli zaman aralıklarında takviyeler yapar. Kimyasal ilaçlar almak yerine bitkileri veya çiçekleri coşturan ev yapımı doğal tarifleri kullanabilirsiniz. Piyasada yer alan coşturan gübrelerin çoğunun içerisinde ne olduğunu bilmeden kullanmak çiçeklere zarar verebilir. Belli aralıklar yapacağınız doğal coşturan tarifler ile kısa süre içerisinde bitkilere kolayca çiçek açtırabilir, gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Çiçek Coşturan Tarifin Yapılışı

Gerekli Malzemeler: 1 kg olgunlaşmış muz, 1 kg keçiboynuzu ya da dut pekmezi gereklidir.

Tarifi: İlk olarak yarım kilo muzun hepsini küçük küçük doğrayın. Daha sonra kesilmiş muzların hepsini geniş bir kap içerisine koyun. burada kabın hava geçirmez olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Daha sonra içerisine bir kilo keçiboynuzu veya dut pekmezini ekleyin. İyice karıştırıp kabı kapatıp bir hafta boyunca serin bir yerde muhafaza edin. Bir hafta sonra kalan diğer yarım kilo muzun da ufak ufak doğrayıp karışıma ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra su ile seyretmeniz gerekiyor. Bunun için 10 milim karışıma bir litre su ekleyin. Daha sonra bu karışımı bir tülbent yardımı ile süzün. Süzdüğünüz suyu iki haftada bir bitkilerin veya çiçeklerin toprak, yaprak kısmından verin. Bu şekilde her iki haftada bir tarifi uygulayın. düzenli kullanımda çiçekler daha çok açacak ve sağlıklı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ