Canım Anne

Çiçeklerimizi Canlandıracağınız 10 Pratik Bilgi

Çiçeklerimizi Canlandıracağınız 10 Pratik Bilgi

Evinizde veya bahçenizde bulunan çiçeklerinizi canlandırmanız için etkili 10 pratik detaylı olarak bilgiyi sizler için derledik.

Çoğumuzun evinde mutlaka çiçek bulunur. Bazılarımız hobi olarak evinde çiçek yetiştirse de bazılarımız sadece süs olarak çiçekleri evlerinde kullanmaktadır. Eve ve bahçelere güzel bir hava katıp ortamı renklendiren çiçekler bir süre sonra canlılığını kaybeder. buna sebep yanlış bakım veya bakımsızlık olabilir. Ölmek üzere olan çiçeklerinizi canlandırmak için yapmanız gereken 10 pratik bilgiyi aşağıdan bulabilirsiniz.

Çiçeklerimizi Canlandıracağınız 10 Pratik Bilgi

  • Yumurtalarınızı haşladıktan sonra haşlama suyunu dökmeyin. Haşlama suyunu çiçeklerin toprağına döküp onlara doğal gübre etkisi verebilirsiniz.
  • Boyunlarını büken gülleri önce sıcak suya daha sonra ise soğuk suya batırıp tekrar ekebilirsiniz.
  • Çiçek saksılarında ortaya çıkan kurtlanma, böceklenme gibi sorunların ortaya çıkmasını engellemek için sigara külünden çok az toprağının üstüne dökebilirsiniz.
  • Fasulyeyi haşlayıp suyunu veya kendisini doğrayıp toprağa eklerseniz çiçekleriniz canlanacaktır.
  • Aynı şekilde muz kabuğunu da küçük küçük doğrayıp saksıya ekleyerek çiçeklerin canlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Çiçeklerinizin saksısı bazen dar gelebilir veya toprağının değişmesi gerekebilir. Bu işlemler yapılmadığında çiçek canlılığını kaybedebilir. Doğru saksı ve toprak ile çiçekleri tekrar canlandırabilirsiniz.
  • Doğru güneş ışığı veya ortam sıcaklığı canlılığı etkilemektedir. Bu nedenler çiçeklerinizin türüne göre bir yere koyarsanız tekrar canlanıp kendine gelecektir.
  • Çiçeğin toprağına 3-4 adet doğum kontrol hapını ezip koyun. Doğum kontrol hapı çiçeği iyi canlandıracaktır.
  • Ölü dalları keserek çiçeği tekrar canlandırabilirsiniz.
  • Toprağını gübreleyin. Gübre çiçeklerin canlı kalması için çok etkili bir yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi