Çift Camlar Nasıl Temizlenir? Çift Cam Temizliği!

Çift Camlar Nasıl Temizlenir? Çift Cam Temizliği!

Günümüzde artık neredeyse her evde PVC kaplamalar kullanılıyor. Bu kaplamalarda kullanılan camlar da çift cam olarak biliniyor. Çift camlar sıcağı ve soğuğu geçirmediklerinden ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlıyorlar. Hanımlar çift cam temizliği konusunda her ne kadar zorlansa da bu camlar kışın evlerin daha iyi ısınmasını, yazın da daha serin olmasını sağlıyor. Çift camlar nasıl temizlenir? Elbette diğer yüzlerce konuda olduğu gibi bu konuda da sizlere ipucu niteliğinde önerilerimiz olacak. Daha önce Cam Nasıl Temizlenir? Camları Tertemiz Yapan Yöntemler! Konulu yazımızı paylaşmıştık. İşte çift cam temizleme yöntemleri…

cift-cam-temizligi
Çift Cam Temizliği Nasıl Olur?

Çift Camların Avantajları Nelerdir?

Çift cam temizliği zor olsa da bu cam çeşitleri ısı yalıtımı sağlamalarının yanı sıra sağlamlıkları için de tercih edilir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan çift camlar, tekli camlara göre çok daha avantajlıdır. Tek ve çift camın ışığı geçirme oranları aynıdır. Dışarının ve içerinin ısısını dengede tutan çift camlar kışın soğuktan, yazın da sıcağın içeri girmesinden korur. Ayrıca ses yalıtımı için de çift camlar tercih edilir.

cift-cam-temizligi
Çift Camlar Nasıl Temizlenir?

Çift Cam Temizliği Nasıl Olur?

Çift cam temizliği özellikle yüksek katlı binalarda olanlar için daha da zorlaşır.

  • Eğer camları kendiniz silmeyi planlıyorsanız mutlaka belinize bir halat bağlamalı ve evin içine bir yere bu halatı sabitlemelisiniz.
  • Çift cam temizliği için bu işi profesyonel olarak yapan firmalardan yardım alınabilir.
  • Çift cam temizliği için son dönemlerde en çok tercih edilen yöntem mıknatıslı bezlerdir. Bu bezler sayesinde camı iç taraftan sildiğinizde dışı da temizlenir. Böylece hem camınızı kolayca silmiş, hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
  • Cam temizliği için kullanılan bezin bir fırçaya sarılması ve içerden uzatarak silinmesi de olası tehlikeleri önler.
  • Çift camları temizlemek için de diğer tüm camlar gibi kimyasal maddeler değil, ılık sirkeli su kullanabilirsiniz.
  • Çift camlar için hazırladığınız suya bulaşık deterjanı ilave ederseniz camlarınız parlak ve tertemiz olur.
  • Cam silme yöntemlerinin en bilineni gazete kağıdı ile silmektir. Çift cam temizleme için de bundan yararlanabilirsiniz.
cift-cam-temizligi
Çift Camların Temizlenmesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ